Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HTC Desire - opinie, problemy, ciekawe aplikacje, spostrzeżenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakładam ten wątek ponieważ chcę się dowiedzieć co myślicie o tym smartfonie. Naczytałem się już dość dużo na innych forach, naoglądałem recenzji i do moich potrzeb wstępnie zrezygnowałem z HD2 na rzecz Desire własnie.

W skrócie podstawowe różnice pomiędzy Desire a HD2 to:

zest1.jpg

Doczytałem, że szybciej strony wczytuje przeglądarka w D. a szczególnie po zupdatowaniu systemu do wersji 2.2(lepiej radzi sobie z flashem). Opera z WM6.5 lekko odstaje jednak są to mimo wszystko małe różnice. Andek jest bardziej rozwojowym systemem i jest na niego już baardzo dużo ciekawych aplikacji, jedynie Automapa w WM bije na głowę nawigacje z Androida.

Czekam na Wasze opinie na temat tych HTC jak i samego Androida czy WM.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tego tematu to rozważania na temat tego, że Android dobrze działa na HD2, że trzeba sporo czasu poświęcić na konfigurację WM żeby działał b. szybko.

A jeszcze takie pytanie: można ustawić te telefony tak żeby nie łączyły się w ogóle z internetem chyba że tego wyraźnie chce użytkownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tego tematu to rozważania na temat tego, że Android dobrze działa na HD2, że trzeba sporo czasu poświęcić na konfigurację WM żeby działał b. szybko.

A jeszcze takie pytanie: można ustawić te telefony tak żeby nie łączyły się w ogóle z internetem chyba że tego wyraźnie chce użytkownik?

Jasne że można wyłączyć dostęp do internetu i np zostawić tylko po wi-fi. A co do porównania między Desire a Hd2 to ja na razie zostaje przy hd2 ze względu że ma przekątną 4.3" a pamięci ma tyle samo co Desire po wgraniu odpowiedniego radia. Aktualnie testuje Androida na na Hd2 i działa całkiem przyjemnie.

A co do konfiguracji Win Mobile że trzeba poświęcić wiele czasu żeby działał jak trzeba to bzdura.

Mam porównanie po między tymi telefonami bo miałem chwile Desire, moim zdaniem można porównywać Hd2 do Desire HD bo ma podobne parametry, oczywiście Desire HD jest lepszy. Nie mowie tutaj o nagrywaniu 720p ( chodź na HD2 też już ponoć działa nagrywanie w tej rozdzielczości na androidzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tego tematu to rozważania na temat tego, że Android dobrze działa na HD2, że trzeba sporo czasu poświęcić na konfigurację WM żeby działał b. szybko.

A jeszcze takie pytanie: można ustawić te telefony tak żeby nie łączyły się w ogóle z internetem chyba że tego wyraźnie chce użytkownik?

Program APNdroid do tego służy, do pobrania z Marketu za free. Jesli chodzi o baterie to moj Galaxy Spica przy korzystaniu z netu (ciagle 3G lub HSDPA) trzyma 2 dni. przy wylaczeniu pakietow - trzyma 4-5 dni. oczywiscie korzystanie z GPS czy wi-fi skraca zywotnosc akku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wyświetlaczu to możliwe że wytrzyma tyle ja jak tylko dzwonie, pisze sms i nie korzystam z wi-fi to HD2 wytrzyma do 4 dni na gotowanym romie na stocku trzyma 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tego tematu to rozważania na temat tego, że Android dobrze działa na HD2, że trzeba sporo czasu poświęcić na konfigurację WM żeby działał b. szybko.

A jeszcze takie pytanie: można ustawić te telefony tak żeby nie łączyły się w ogóle z internetem chyba że tego wyraźnie chce użytkownik?

APNdroid na ten przyklad, do pobrania z Marketu za free. Jesli chodzi o baterie to moj Galaxy Spica przy korzystaniu z netu (ciagle 3G lub HSDPA) trzyma 2 dni. przy wylaczeniu pakietow - trzyma 4-5 dni. oczywiscie korzystanie z GPS czy wi-fi skraca zywotnosc akku.

A jak wyłączę gprs itd przy pomocy tej aplikacji to rozumiem, że wifi działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tego tematu to rozważania na temat tego, że Android dobrze działa na HD2, że trzeba sporo czasu poświęcić na konfigurację WM żeby działał b. szybko.

A jeszcze takie pytanie: można ustawić te telefony tak żeby nie łączyły się w ogóle z internetem chyba że tego wyraźnie chce użytkownik?

APNdroid na ten przyklad, do pobrania z Marketu za free. Jesli chodzi o baterie to moj Galaxy Spica przy korzystaniu z netu (ciagle 3G lub HSDPA) trzyma 2 dni. przy wylaczeniu pakietow - trzyma 4-5 dni. oczywiscie korzystanie z GPS czy wi-fi skraca zywotnosc akku.

A jak wyłączę gprs itd przy pomocy tej aplikacji to rozumiem, że wifi działa?

pewnie. Rozlacza tylko APNy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Win mobile używa się programu no data a w androidzie wystarczy tylko wyłączyć połączenie internetowe przez sieć komórkową :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się trochę pod temat i zapytam czy ktoś miał do czynienia z HTC Legend bo chyba będę go brał w abonamencie. Czytałem testy i wypada nawet przyzwoicie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend oglądałem HD2 i Desire i wiem, że HD2 jest za duży dla mnie. Desire zdecydowanie bardziej mi odpowiada i to on będzie moim drugim telefonem ; ]

Legenda niestety nie mieli na stanie tam gdzie byłem a też chciałem go po dotykać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę Legenda bo jest tańszy niż Desire no i mniejszy. A nie lubię takich dużych klocków :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD2 jest do neta dobry, na początku też wydawał mi się duży ale teraz wiem że już nie chce telefonu który miał by poniżej 4" ekran kwestia przyzwyczajenia :wink4:. Na takim ekranie 4.3" internet przegląda się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD2 mam od około 5 miesięcy...od 4,5 leży w szafie. za duży jak dla mnie, nie wygodny, ale duży plus zapierdziela jak wsciekly, szkoda że bateria szybko pada, ale coś za coś i piekny wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem Desire i póki co jestem zachwycony ;-) Miałem Brać HD2 ale jak go zobaczyłem na żywo to stwierdziłem że to za duży kolos.

A tak wogóle to jakich etui używacie ?

Opłaca się wydać kasę na tego: http://allegro.pl/pancerne-etui-ochronne-otterbox-htc-desire-a8181-i1432685859.html

albo tego: http://allegro.pl/etui-case-mate-torque-htc-desire-folia-pokrowiec-i1441163003.html

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori pokrowiec skórzany HTC co był w zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też na to liczyłem ale w pudełku go nie znalazłem :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...