Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandat - zdjęcie z radaru od Straży Miejskiej


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

podłącze sie mianowicie

31.08.2010r zrobiono mi zdjęcieza przekroczenie prędkości nad morzem, dostałem we wrześniu wezwanie zeby wskazać kto prowadził jezeli ja to 300zł 6pkt jezeli nie wiem kto to dostane 500zł 0pkt (za niewskazanie sprawcy nie za to wykroczenie żeby nie mylić) też myslałem ze skoro jest taryfikator to jakim prawem podnoszą do 500 ale jest to za niewskazanie sprawcy powtarzam!

olałem temat i do tej pory nic nikomu nie wysłałem.

mionęło pół roku i co.......

wczoraj dostałem takie samo pismo co we wrześniu ze do 7 dniu mam wskazać kto kierował różnica jest tylko taka w tyvh pismach ze na tym obecnym jest pieczątka czerwona z napisem:

wezwanie ostateczne przedsądowe !

i nie wiem co robić dodam ze mój Ojciec miał podobny przypadek tez miał 300 zł do zapłącenia tez za fotke z wakacji , tydzień temu był komornik u niego i z 300 zł zrobiło sie 800zł bo doszły koszty sądowe

tak ze nie wiem czy Twoje pismo devastation odwołanie mandatu które mi przesłałeś przejdzie [br]Dopisany: 20 Styczeń 2011, 04:41_________________________________________________myślicie ze jak wskaze jakiegos obcokrajowca to dadzą sobie spokój

dodam ze to była straż gminna [br]Dopisany: 20 Styczeń 2011, 04:44_________________________________________________nie wiem co robić, niby piszą wezwanie przedsądowe czyli ze następnie chcą sprawe skierować do Sądu i jak to sie ma do tego pisma które kazdy pewnie juz widział,mowa o tym postanowieniu Sądu od devastation

tam jest napisame że Straż Gminna nie moze występować z wnioskiem o ukaranie do Sądu ponieważ nie ma uprawnień Oskarżyciela Publicznego :mysli: tamto odwołanie chwyciło moze tak uderzyć i próbować. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw napisz do Strazy Gminnej pismo powołujac sie na ustawę (jest zawarta w wyroku)

a jak dalej beda Cie nekac niech kieruja sprawe do sądu

dostaniesz wyrok na który sie odwołasz

nie bardzo rozumiem z czym masz problem ????

idziesz do prawnika dajesz mu 50-100zł, wszystko Ci powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziesz do prawnika dajesz mu 50-100zł, wszystko Ci powie

Czyli 1/3 kwoty mandatu. Pozostałe 2/3 dojdzie podczas dzwonienia, jeżdżenia i załatwiania rzeczy z tym związanych.

Oszczędność pierwsza klasa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy tutaj o 500zł nie o 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy tutaj o 500zł nie o 300

Ja tam widzę 300 zł, a 500 zł jeżeli nie poda kto - przecież jeżeli miałby nie bawić się w sądy to kwotę warto wybrać niższą.

A nawet jak będzie to 500 zł - nerwów i czasu nikt Ci nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to skoro chcą kierować sprawe do Sądu to pewnie bezpodstawinie by tego nie czynili :gwizdanie:

mam 0 pkt. więc 300 zł i 6 pkt mozna chwycić, jak ma mi przyjśc za pół roku 700zł :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem zdjecie z 2010 wiec nie kombinuje wykroczenie 29km/h wiec od 100 do 200zl .... za te pieniadze to szkoda biegania , braniaa urlopu na sprawe , i tak nie wiamdomo co bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Ci urlop takie wyroki sądowe odbywają sie zaocznie bez Twojego udziału.... nawet nie informują o rozprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Ci urlop takie wyroki sądowe odbywają sie zaocznie bez Twojego udziału.... nawet nie informują o rozprawie.

Racja.[br]Dopisany: 23 Styczeń 2011, 00:17_________________________________________________Panowie, widzę że co niektórym trzeba wyjaśnić pewne sprawy. Policja/Straż Miejska na załatwienie zdjęcia z fotoradaru wykonanego w 2010r. ma tylko i wyłącznie 30 dni licząc od daty ujawnienia wykroczenia. Po tym terminie żebyście nawet tarli d*pą po ziemi automatycznie kierowany jest wniosek o ukaranie do sądu i nie ma tu znaczenia czy opieszałość jest z Waszej winy czy z winy policji/straży miejskiej-takie jest prawo. Więc jeśli ktoś liczy, że mając zdjęcie z sierpnia może jeszcze coś pokombinować to jest w błędzie i wcześniej czy później dosięgnie go wyrok zaoczny. Oczywiście od takiego wyroku można w ciągu 7 dni złożyć odwołanie do sądu który wydał taki wyrok, ale szanse na jego powodzenie są nikłe. Grzywna będzie albo za prędkość albo za niewskazanie kto użytkował pojazd. Za odmowę wskazania grzywna wynosi 500zł ale nie ma za to punktów karnych a jeszcze dochodzą koszty postępowania sądowego które najmniejsze są 80zł. Należy jeszcze pamiętać, że potem to się ciągnie za nami tzn. przy każdym wniosku do sądu wybiera się tzw. ewidencję kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego a tam jest wyszczególniony każdy mandat, każdy sporządzony przeciwko nam wniosek o ukaranie do sądu a sąd bierze to pod uwagę przy rozpatrywaniu kolejnego wniosku i wymierzeniu ewentualnej kary. Tak że Panowie nie jest tak kolorowo jak się co niektórym wydaje. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem o tym ze "podmiot ścigający" ma 30 dni na ukaranie mandatem karnym od ujawnienia wykroczenia to w takim wypadku dlaczego po pół roku dostałem ponowne wezwanie o wskazanie kierującego :gwizdanie: czy nie powinna sprawa odrazu po pierwszym wezwaniu trafić do Sądu ? dziwi mnie to bo troche sie znam na tych tematach z racji wykonywanego zawodu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sprawy więc nie bardzo wiem jak Ci pomóc. A co SM ustaliła za pierwszym razem? Na czym stanęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sprawy więc nie bardzo wiem jak Ci pomóc. A co SM ustaliła za pierwszym razem? Na czym stanęło?

straż gminna nie miejska, na niczym nie staneło dostałem drugie wezwanie takie samo jak pierwsze tyle ze na tym jest pieczątka " wezwanie ostateczne przedsądowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą Ci już po takim czasie wystawić mandatu - jeśli by to zrobili - PROKURATOR więc myślę, że nikt się nie podłoży. Myślę, że to wezwanie dotyczy tego czy Ty byłeś kierowcą popełniającym wykroczenie, czy może wskażesz jakiegoś innego użytkownika który popełnił to wykroczenie. Od tego zależy czy skierują wniosek do sądu na Ciebie czy na inną osobę, którą im wskażesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe :mysli:[br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 16:28_________________________________________________a akbym faktycznie wskazał obywatela chin z adresem zameldwoania w chinach to co będą go ścigać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a akbym faktycznie wskazał obywatela chin z adresem zameldwoania w chinach to co będą go ścigać.....

Pamiętaj o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań - do 3 lat! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a akbym faktycznie wskazał obywatela chin z adresem zameldwoania w chinach to co będą go ścigać.....

Pamiętaj o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań - do 3 lat! :hi:

nie przesadzaj z tą uczciwością :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jedno - sprawa idzie do sądu a tam napewno sprawdzą czy mówisz prawdę czy nie - zwłaszcza w takich wątpliwych przypadkach (przecież to na odległość śmierdzi wałkiem). A "zawiasy" można łatwo wyjąć a potem "plucie w brodę" że stało się to przez taką głupotę :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jedno - sprawa idzie do sądu a tam napewno sprawdzą czy mówisz prawdę czy nie - zwłaszcza w takich wątpliwych przypadkach (przecież to na odległość śmierdzi wałkiem). A "zawiasy" można łatwo wyjąć a potem "plucie w brodę" że stało się to przez taką głupotę :wallbash:

teraz to juz przesadziłeś, w jaki sposób sprawdzą czy nie mam znajomego z chin niech wysyłają wezwanie i niech sie stawi :wink4:

myśle ze szkoda zachodu o kilka stówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...