Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Można wywalić kata, tylko na przeglądzie mogą się czepiać. Lepiej rozciąć puszkę katalizatora, wybebeszyć środek, wspawać rurę (najlepiej z kwasówki) i zaspawać puszkę.

Opublikowano

Witam. Wywalam katalizator u siebie w AEBie bo juz ma trochę przejechane. I zobaczyłem takie cuś na allegro:

http://moto.allegro.pl/katalizator-zamiennik-audi-a4-a6-passat-1-8-20v-i1376587716.html

http://moto.allegro.pl/katalizator-zamiennik-audi-a4-a6-passat-1-8-20v-i1395972129.html

Czy taka rura jest warta świeczki? Z góry dziękuje Wam za każdą odpowiedź :wink4:

Jakość wykonania tragedia. Rura nawet nie gięta tylko przecięta i zespawana na "kolanko" :thumbdown:

Opublikowano
  • Autor

Lepiej rozciąć puszkę katalizatora, wybebeszyć środek

Ale wtedy będzie dźwięk jak w polonezie, a tego nie chce :cool1:

Opublikowano

Taki zamiennik miałem przez rok w golfie. Tylko tyle to wytrzyma. Rozleciało się w cholerę. Tak jak kolega napisał wcześniej, lepiej sama rura, najlepiej kwasówka.

Opublikowano
  • Autor

No to trzeba będzie robić coś z kwasówki. Dzięki chłopaki za odpowiedzi i rady :wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Lepiej rozciąć puszkę katalizatora, wybebeszyć środek

Ale wtedy będzie dźwięk jak w polonezie, a tego nie chce :cool1:

Hehe chyba nie wiesz co piszesz :) 1.8t bez kata to dopiero zaczyna wydech brzmieć :) Skąd to skojarzenie z poldkiem ? lol

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja u siebie wywaliłem kata w miejsce wstawiłem rurę downpipe 2,5 cala powiem szczerze, że moc nawet jest delikatnie odczuwalna, lepiej się wkręca, bardzo przyjemny delikatny dźwięk turbiny.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Powiedzcie mi gdzie moge dostać taką rurkę 2,5 by ja można wspawać zamiast kata? I ile taki zabieg kosztuje?

Opublikowano

Powiedzcie mi gdzie moge dostać taką rurkę 2,5 by ja można wspawać zamiast kata? I ile taki zabieg kosztuje?

sprawdzałeś alledrogo http://allegro.pl/w-wa-rura-stal-nierdzewna-50-8-x1-5-mm-kwasowka-i1604983759.html

koszt montażu zależy od tego czy sam masz zdolności manualne przy spawaniu czy musisz to komuś zlecić

Opublikowano
  • Autor

No dobra, ale w czym ta rurka jest lepsza od tych uniwersalnych co podałem w linku?... No bo tą trzeba też jakoś "powyginać" czyli z domowych sposobów odpada, bo ja bardziej w elektronice siedze...[br]Dopisany: 10 Maj 2011, 17:31_________________________________________________A taka rurka juz jest lepsza?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1585053860

Opublikowano

No dobra, ale w czym ta rurka jest lepsza od tych uniwersalnych co podałem w linku?... No bo tą trzeba też jakoś "powyginać" czyli z domowych sposobów odpada, bo ja bardziej w elektronice siedze...[br]Dopisany: 10 Maj 2011, 17:31_________________________________________________A taka rurka juz jest lepsza?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1585053860

Te wcześniejsze co podałeś to były zwykłe rury które po roku zardzewieją itp. Ta z linku powyżej jest zrobiona ze stali kwasoodpornej więc wiesz skąd ta większa cena :wink4: Jakość zdecydowanie :good: Jakbyś się zdecydował na tą rurkę to ja mam taśmę termoodporną do owinięcia tego downpipe-a. Znajdziesz w dziale sprzedam.

Opublikowano
  • Autor

A tą rurkę trzeba będzie owinąć jeszcze tą tasmą, czy to nie konieczne?

Opublikowano

A tą rurkę trzeba będzie owinąć jeszcze tą tasmą, czy to nie konieczne?

Nie jest to konieczne. Ale owijając go taśmą zabezpieczysz graty pod maską przez wysoką temperaturą.

Opublikowano
  • Autor

A powiedzcie mi ile razy trzeba ją owinąć tą taśmą?

Opublikowano

katalizator zabiera nawet 10% mocy, tak więc "mocy przybywaj"

Opublikowano
  • Autor

katalizator zabiera nawet 10% mocy, tak więc "mocy przybywaj"

No na pewno KAT muli. A pewnie nie był on wymieniany od nowości (rok 1995r). Ale już niebawem sie odmuli :evil: :gwizdanie:

Opublikowano

A powiedzcie mi ile razy trzeba ją owinąć tą taśmą?

Kolego zależy jaka gruba i jaka szeroka taśma. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej to wpisz sobie w google "downpipe taśma" i poczytaj.

Opublikowano

A powiedzcie mi ile razy trzeba ją owinąć tą taśmą?

Wystarczy raz ale gęsto tak aby mniej więcej połowa zachodziła na siebie. Kolega z forum teraz owijał i 3 metry mu starczyło.

Opublikowano
  • Autor

Dziękówa za odpowiedzi Koledzy :wink4:. Trzeba zacząć coś działać z moim AEB

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.