Skocz do zawartości
IGNOROWANY

płyn w chłodnicy - kolor


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

panowie jaki płyn powinien być w chłodnicy czerwony czy zielony i czy jest jakaś różnica bo ja mam zielony a z tego co widzę to koncern VW/Audi/Seat/Skoda zalewa czerwonym z koleji jak patrzę na zdjęcia silników w ogłoszeniach to jest różnie częsć ma czerwony a część ma zielony (auta serwisowane w Niemczech). mam nadzieje ze od strony technicznej jest OK bez względu na zastosowany rodzaj (kolor) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne płyny to G12(różowy) i G11(zielony) i ich nie wolno mieszać ponieważ G11 zawiera krzemiany czego nie zawiera G12

jest natomiast G12 PLUS który już jest mieszalny

G11 został wycofany na rzecz G12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli obojętnie jaki będę miał każdy jest dobry :grin: a przy następnej wymianie jak bym chciał zalać ten czerwony to muszę jakoś specjalnie płukać układ czy wystarczy wężem spuścić ten zielony i wlać nowy czerwony :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlejesz zielony i zalej ten malinowy G12 PLUS i napewno nie będziw problemów

dzięki za poradę czyli jak tam gdzieś zostaną sladowe ilości tego zielonego to się nie pogryzie z tym malinowym :grin: a tak poza konkursem to mlinowy ładniej wygląda w tym zbiorniczku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to chyba do roku 98 lany był płyn rózowy a od roku 99 zielony.

na odwrót....... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G11 czyli zielony to stary płyn

zastąpił go G12 różowy

który obecnie został zastąpiony malinowym G12 PLUS który można mieszać z innymi

tak jest na 100%

jak tam gdzieś zostaną sladowe ilości tego zielonego to się nie pogryzie z tym malinowym

o mieszaniu plynow gdzies tam pisalismy, natomiast nie musisz plukac ukladu...sladowe ilosci zielonego nie zaszkodza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki teraz przed zima zbadam go i jak będzie miał poniżej -30 to wlewam nowiutką malinkę :mrgreen: aha jakiej firmy polecacie ? i ile to kosztuje bo za poprzedni orlenowski coś około 70zł / 5l dałem

ale z drugiej strony to nie wydaje mi się zeby ten malinowy G12plus zastapił jaskrawo zielony (jak kamizelki u policjantów) gdyż ten wciąż jest w sprzedarzy i np. w ORLEN jest to produkt najwyższej jakości i nie zbyt tani w porównaniu do zwykłego niebieskiego PETRYGO- też wciąż sprzedawany. Więc obydwa tj. malinowy i jaskrawo zielony są tej samej generacji tylko kolory inne zalezy od producenta :razz: no ale może się mylę ale co by to był za sens oferować przez producentów starszą generację jak od dawna jest nowsza hmm :?: ten petrygo OK bo jest dużo tańszy dla mniej wymagających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za HEPU placilem ok 40pln ... tylko nie pamietam czy to jest 1L czy 1,5L

(oczywiscie mozna go rozcienczyc z woda chyba 50-50%)

Ja dolewalem sam (bez rozcienczania) bo jeszcze bylo starego troche w zbiorniczku i w najwieksze mrozy -32st C smigal az milo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis kupiłem 6 l płynu Borygo kolor malinkowy, i teraz moje pytanie,czy bedzie dobry do audi a4 1.9 tdi 110 97 rok.

i gdzie znajduje sie,lub czy wogóle jest jakies zawór w chłodnicy do spuszczenia starego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis kupiłem 6 l płynu Borygo kolor malinkowy, i teraz moje pytanie,czy bedzie dobry do audi a4 1.9 tdi 110 97 rok.

i gdzie znajduje sie,lub czy wogóle jest jakies zawór w chłodnicy do spuszczenia starego?

Jeśli nadaje się do chłodnic aluminiowych to nie będzie problemu.

Do zaworu dostaniesz się po zdemontowaniu zderzaka, jeśli ktoś nie wymienił chłodnicy. Niekoniecznie w twojej chłodnicy musi być ten zaworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis kupiłem 6 l płynu Borygo kolor malinkowy, i teraz moje pytanie,czy bedzie dobry do audi a4 1.9 tdi 110 97 rok.

i gdzie znajduje sie,lub czy wogóle jest jakies zawór w chłodnicy do spuszczenia starego?

z tego co gdzies słyszałem to Borygo zjada nową chłodnice w dwa lata :mrgreen:

ale to tylko plotki (może i prawdziwe) poparte małym doświadczeniem znajomego

w jakimś tak aucie tez przed zimą zalał Borygo no i na drugi dzień szukał chłodnicy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis kupiłem 6 l płynu Borygo kolor malinkowy, i teraz moje pytanie,czy bedzie dobry do audi a4 1.9 tdi 110 97 rok.

i gdzie znajduje sie,lub czy wogóle jest jakies zawór w chłodnicy do spuszczenia starego?

z tego co gdzies słyszałem to Borygo zjada nową chłodnice w dwa lata :mrgreen:

ale to tylko plotki (może i prawdziwe) poparte małym doświadczeniem znajomego

w jakimś tak aucie tez przed zimą zalał Borygo no i na drugi dzień szukał chłodnicy :lol:

:sad::cry: :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...