Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

płyn w chłodnicy - kolor

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

panowie jaki płyn powinien być w chłodnicy czerwony czy zielony i czy jest jakaś różnica bo ja mam zielony a z tego co widzę to koncern VW/Audi/Seat/Skoda zalewa czerwonym z koleji jak patrzę na zdjęcia silników w ogłoszeniach to jest różnie częsć ma czerwony a część ma zielony (auta serwisowane w Niemczech). mam nadzieje ze od strony technicznej jest OK bez względu na zastosowany rodzaj (kolor) :roll:

Opublikowano

nie dolewam ani zielonego ani czerwonego płynu tylko niebieski (petrygo) :mrgreen:

Opublikowano

oryginalne płyny to G12(różowy) i G11(zielony) i ich nie wolno mieszać ponieważ G11 zawiera krzemiany czego nie zawiera G12

jest natomiast G12 PLUS który już jest mieszalny

G11 został wycofany na rzecz G12

Opublikowano

Z tego co mi wiadomo to chyba do roku 98 lany był płyn rózowy a od roku 99 zielony.

Opublikowano

bratpit, jesteś w błędzie

G11 czyli zielony to stary płyn

zastąpił go G12 różowy

który obecnie został zastąpiony malinowym G12 PLUS który można mieszać z innymi

Opublikowano
  • Autor

czyli obojętnie jaki będę miał każdy jest dobry :grin: a przy następnej wymianie jak bym chciał zalać ten czerwony to muszę jakoś specjalnie płukać układ czy wystarczy wężem spuścić ten zielony i wlać nowy czerwony :roll:

Opublikowano

zlejesz zielony i zalej ten malinowy G12 PLUS i napewno nie będziw problemów

Opublikowano

ja mam rok 2000 i plyn jest PINK!!!!!!!!

Opublikowano
  • Autor
zlejesz zielony i zalej ten malinowy G12 PLUS i napewno nie będziw problemów

dzięki za poradę czyli jak tam gdzieś zostaną sladowe ilości tego zielonego to się nie pogryzie z tym malinowym :grin: a tak poza konkursem to mlinowy ładniej wygląda w tym zbiorniczku :mrgreen:

Opublikowano
gdzieś zostaną sladowe ilości tego zielonego to się nie pogryzie z tym malinowym

nic sie ie stanie

no i lepiej wyglada :mrgreen:

Opublikowano
Z tego co mi wiadomo to chyba do roku 98 lany był płyn rózowy a od roku 99 zielony.

na odwrót....... :twisted:

Opublikowano

Ja zalalem ROZOWY PLYN - chyba wlasnie G12 Plus ... napewno firmy HEPU

Sprawdze Ci w domq i dam znac szczegoly. Plyn jest ponoc bardzo dobry.

Opublikowano
G11 czyli zielony to stary płyn

zastąpił go G12 różowy

który obecnie został zastąpiony malinowym G12 PLUS który można mieszać z innymi

tak jest na 100%

jak tam gdzieś zostaną sladowe ilości tego zielonego to się nie pogryzie z tym malinowym

o mieszaniu plynow gdzies tam pisalismy, natomiast nie musisz plukac ukladu...sladowe ilosci zielonego nie zaszkodza

Opublikowano
  • Autor

dzięki chłopaki teraz przed zima zbadam go i jak będzie miał poniżej -30 to wlewam nowiutką malinkę :mrgreen: aha jakiej firmy polecacie ? i ile to kosztuje bo za poprzedni orlenowski coś około 70zł / 5l dałem

ale z drugiej strony to nie wydaje mi się zeby ten malinowy G12plus zastapił jaskrawo zielony (jak kamizelki u policjantów) gdyż ten wciąż jest w sprzedarzy i np. w ORLEN jest to produkt najwyższej jakości i nie zbyt tani w porównaniu do zwykłego niebieskiego PETRYGO- też wciąż sprzedawany. Więc obydwa tj. malinowy i jaskrawo zielony są tej samej generacji tylko kolory inne zalezy od producenta :razz: no ale może się mylę ale co by to był za sens oferować przez producentów starszą generację jak od dawna jest nowsza hmm :?: ten petrygo OK bo jest dużo tańszy dla mniej wymagających

Opublikowano

Ja za HEPU placilem ok 40pln ... tylko nie pamietam czy to jest 1L czy 1,5L

(oczywiscie mozna go rozcienczyc z woda chyba 50-50%)

Ja dolewalem sam (bez rozcienczania) bo jeszcze bylo starego troche w zbiorniczku i w najwieksze mrozy -32st C smigal az milo :mrgreen:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

ja dzis kupiłem 6 l płynu Borygo kolor malinkowy, i teraz moje pytanie,czy bedzie dobry do audi a4 1.9 tdi 110 97 rok.

i gdzie znajduje sie,lub czy wogóle jest jakies zawór w chłodnicy do spuszczenia starego?

Opublikowano
ja dzis kupiłem 6 l płynu Borygo kolor malinkowy, i teraz moje pytanie,czy bedzie dobry do audi a4 1.9 tdi 110 97 rok.

i gdzie znajduje sie,lub czy wogóle jest jakies zawór w chłodnicy do spuszczenia starego?

Jeśli nadaje się do chłodnic aluminiowych to nie będzie problemu.

Do zaworu dostaniesz się po zdemontowaniu zderzaka, jeśli ktoś nie wymienił chłodnicy. Niekoniecznie w twojej chłodnicy musi być ten zaworek.

Opublikowano
ja dzis kupiłem 6 l płynu Borygo kolor malinkowy, i teraz moje pytanie,czy bedzie dobry do audi a4 1.9 tdi 110 97 rok.

i gdzie znajduje sie,lub czy wogóle jest jakies zawór w chłodnicy do spuszczenia starego?

z tego co gdzies słyszałem to Borygo zjada nową chłodnice w dwa lata :mrgreen:

ale to tylko plotki (może i prawdziwe) poparte małym doświadczeniem znajomego

w jakimś tak aucie tez przed zimą zalał Borygo no i na drugi dzień szukał chłodnicy :lol:

Opublikowano
ja dzis kupiłem 6 l płynu Borygo kolor malinkowy, i teraz moje pytanie,czy bedzie dobry do audi a4 1.9 tdi 110 97 rok.

i gdzie znajduje sie,lub czy wogóle jest jakies zawór w chłodnicy do spuszczenia starego?

z tego co gdzies słyszałem to Borygo zjada nową chłodnice w dwa lata :mrgreen:

ale to tylko plotki (może i prawdziwe) poparte małym doświadczeniem znajomego

w jakimś tak aucie tez przed zimą zalał Borygo no i na drugi dzień szukał chłodnicy :lol:

:sad::cry: :???:

Opublikowano

taki jest najlepszy :cool:

p_322_yn.jpg

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.