Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWx] Kolor czujnika temperatury płynu


tomasimo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem dzis czujnik temperatury płynu oryginał zielony 4 pinowy . Tylko ze jak wyciągnąłem mój stary to sie zdziwilem bo był czarny 4 pinowy , a ze płyn sie lał niemiłosiernie włozyłem nowy i jak narazie tzn po jednym dniu jazdy widze ze wszystko ok. Czy moze byc cos nie tak jezeli miałem czarny a teraz mam zielony . Facet w aso powiedział ze taki ma byc czyli zielony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ETKA czujnik temperatury podwójny 078 919 501 C (czarny) został wycofany z użytku 1/05/2000r.

W jego miejsce wszedł 059 919 501 A (zielony).

Widocznie miałeś jeszcze czujnik ze starych zapasów. U mnie zresztą też taki siedział (wymieniłem na zielony parę dni temu).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam z wymianą tego czujnika u nas? Ciężko jest dojść? Dzisiaj w aso kupiłem zielony i jutro mam wymieniać, więc muszę się przygotować psychicznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wymieniony i temperatura sterczy na 90 stopniach (po 6 km) jak sr***cy kot :good: więc nie piszcie tu, że może się odchylać do 88 lub 89 stopni, bo tak nie ma być :P wymieniajcie czujniki i wtedy jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh a czy myślisz że dla Twojego silnika mają znaczenie te 2 stopnie ? A po drugie to zależy co miałeś uszkodzonego w swoim czujniku bo tam są dwa dla ECU i liczników - jeżeli na liczniki miałeś podaną temperaturę złą to ta zmiana jest tylko dla Twojego oka :polew: gorzej jeżeli uszkodzenie polegało na podaniu złej temperatury dla ECU ale tego już nie sprawdzisz. A 88 stopni przy niskich temperaturach to norma raczej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...