Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] WYMIANA LICZNIKA W B5


trynity00

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie !!! POMOCY !!! chcę sobie wymienić licznik w mojej CCCO na taki fajowski z S4.

Mój ori. to 8D0 919 930 J immo II VDO D08 pełny fis 1998

A z S4 to 8D0 919 881 L immo II VDO D15 pełny fis 1999

Posiadam do obu liczników pin pestki z immo można kodować wiele razy więc też nie powinno być problemu ale jest.

Wrzucam licznik od S4 zmieniam kodowanie na to z mojego ori. Potem przeprowadzam adaptacje ECU. Następnie robię adaptacje kluczyków kontrolka immo przestaje mrugać i niby wszystko gra ale jak uruchamiam silnik to zaraz gaśnie. Vag wypluwa błąd immo. w grupie 01 ENGINE :confused4: ;(

Powróciłem więc do starego licznika zakodowałem ECU i kluczyki w ten sam sposób i autko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy przegranie wsadów w kosciach coś pomoże poprostu nie robiłem tego.

zawsze ale to zawsze dokładam emulator immo mała płytka 3 kabelki żadnej filozofi montarzowej a efekt 100 procent można montowac w sterowniku obok sterownika najwygodniej na instalacji elek.przy liczniku

po tej operacji możej przekładać liczniki i do woli ecu[br]Dopisany: 23 Styczeń 2011, 19:37_________________________________________________wysylka do irl. zwykłym listem chyba nie jest to na końcu swiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że kontrolki się będą świecić lub trzeba dłubać w liczniku. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będa świcić bo emulator nie usuwa immo tylko generuje nowy syknal na lini -w- rzeczywiście linie -w- ocina sie od licznika ale to tylko po to ażeby nie uszkodzić dwóch tranzystorów w liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emulator generuję tylko sygnał dla lini W sterownika , przecież to jest proste immo trzeba zobaczyć czemu nie możesz zakodować w blokach czego nie widzi. Może nie wykonujesz pełnej procedury. A jeśłi chodzi o wsady to po podmianie licznik na pewno nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...