Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Tablica przekaźników - burdel w kabelkach


v3n0m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Ostatnio grzebałem troszkę w swojej niuni i zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Mianowicie tablica przekaźników w kabinie od strony kierowcy,a raczej to co się za nią dzieje.

Czy to "normalne" że po kilku naprawach (jakie kiedyś zapewne przebyła) niektóre kabelki wiszą sobie ucięte (dwie zielone kropki), niektóre są na barana połączone (kolejne dwie) a jeden z nich idący gdzieś na prawą stronę kabiny jest oskórowany (przetopiona izolacja)?!

Próbowałem rozwikłać, który kabelek od czego jest ale nawet ze schematem w ręku kiepsko mi idzie... Może ktoś już rozgrzebywał lewą ćwiartę i zna na pamięć ułożenie? :decayed:

Jakiekolwiek pomysły ? ;(

P.S. VAG nie krzyczy nic o błędach, funkcje życiowe niuni zachowane, poza nie działającą wycieraczką tylną.

kabelki.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ktoś nieźle kombinował, możliwe że żółty kapturek na brązowych przewodach to rozwiązanie fabryczne i jest to masa, czarny kapturek na czerwonych przewodach tez moze byc fabryka, natomiast reszta to już napewno czyjaś sprawka, pozatym normalnie ta wiązka jest owinięta szmacianą taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze w tym całym zamieszaniu jest to, że te przycięte kabelki nie mają nigdzie swojej "drugiej połówki", która mogłaby do czegoś poprowadzić ;/

Jak widać po szmacianej taśmie zostało tylko wspomnienie.

Demontował ktoś deskę, by dobrać się do tych kabelków na całej długości, od lewej do prawej? Czy może jest inny sposób niż demontaż całej deski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczaki ale zamotane. Jaki masz ten schemat ?

Tyle co w książce "sam naprawiam... " :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczaki ale zamotane. Jaki masz ten schemat ?

Tyle co w książce "sam naprawiam... " :(

Może ktoś ma lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo.. Ciekawe, przestudiuję w najbliższej wolnej chwili te diagramy.

Skąd kolega je bierze? są "ogólnie-na-google-dostępne" czy jakieś tajemne źródełko? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne na google, i wyciągnięte są chyba z ELSY. Dorzucam jeszcze 2000 rocznik jakby ktoś potrzebował

http://www.sendspace.com/file/nsfnve

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...