Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Odma do wymiany, co faktycznie musze kupic ?


szuwaar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mechanik powiedział mi ze odma jest do wymiany i ze w aso kosztuje okolo 500zl.Sprawdzałem na etce i 500zl kosztuje tylko cala " pokrywa silnika", a czytając forum zrozumiałem ze odma w moim silniku to rura odpowietrzająca która kosztuje 90zl. Czy odma jest w rurce czy w pokrywie ? Silnik 1.9 130km

pokrywa.JPG

Pozdrawiam

Szuwaaar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział mi ze odma jest do wymiany

a z jakiego powodu, jeśli można wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma w tym silniku nigdy nie będzie wolna od oleju bo "pseudo-separator" w pokrywie zaworów to lekkie nieporozumienie konstruktorów więc niczego nie wymieniaj bo szkoda 5 stów wywalić w błoto. Przemycie pokrywy wraz z tym pseudo-separatorem oraz zaworem pozwoli Ci tylko chwilę nacieszyć się jego czystością ale warto to uczynić od czasu do czasu jeśli w zimie robisz małe dystanse dziennie bo pozbędziesz się emulsji wodno-olejowej, która przy niskich temperaturach zewnętrznych zamarza i potrafi przyblokować swobodny przepływ gazów w początkowej fazie rozgrzewania się silnika a potem tylko kituje kanaliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz tej rurki odpowietrzającej była taka dziwna maź olejowa, i stwierdzono ze odma nie rozdziela juz tak dokładnie jak powinna.

Pozdrawiam

Zdemontuj pokrywę i przepłucz wszystko kilkakrotnie benzyną ekstrakcyjną, następnie przedmuchaj sprężonym powietrzem, dobrze wysusz i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam syf w dolocie :kwasny: wydalem 170€ na nowa pokrywe i dalej jest to samo :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam syf w dolocie :kwasny: wydalem 170€ na nowa pokrywe i dalej jest to samo :thumbdown:

hehe zrobiłem podobnie... bo niby po 2004 poprawili te pokrywy, a tu niespodzianka i dalej to samo :disgust:

Oil Catch Tank i po problemie.

wiec... waz i pod auto :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...