Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zmiana twardego zawieszenia na miększe


otto18

Rekomendowane odpowiedzi

A4 jest dokładnie z 12.1999 , czyli po lifcie i coraz bardziej denerwuje mnie to pierońsko twarde zawieszenie sportowe. Zwłaszcza ,że teraz się tyle dziur narobiło w mieście. Na bardzo długie trasy po gładkiej autostradzie też jazda męczy. Chcę więc wymienić zawieszenie na zdecydowanie komfortowe. Co mogę zrobić, co trzeba wymienić, jakie koszty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz zawias 1BA, 1BE itp. takie info znajdziesz na wlepce obok koła zapasowego. Myślę, że masz 1BE czyli -20 mm :mysli: skoro piszesz że jest twardo, więc popytaj na forum może ktoś przygarnie Twoją zawieche w zamian za standard 1BA :hi:

Musiałbyś wymienić springi(sprężyny) i amorki :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz zawias 1BA, 1BE itp. takie info znajdziesz na wlepce obok koła zapasowego. Myślę, że masz 1BE czyli -20 mm mysli skoro piszesz że jest twardo

to się zgadza jeśli poprzedni właściciel nie zmienił zawieszenia na niestandardowe :cool1:

na początek sprawdź czy nie masz jakiegoś sportowego zawieszenia, sprawdź kolor sprężyn i oznaczenia na amorkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może miec też 1BV które jest wkur...wiająco twarde :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę zrobić, co trzeba wymienić, jakie koszty ??

Jeśli masz 1BE to chętnie bym się z tobą zamienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane na wlepce ,że jest 1BA , no ale to jest niemożliwe , bo gołym okiem widać , że obniżone i jest twarde, więc poprzedni właściciel na pewno zmieniał na jakieś sportowe zawieszenie. Niech ktoś bierze ode mnie to pieroństwo :kwasny: w zamian za 1BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane na wlepce ,że jest 1BA , no ale to jest niemożliwe , bo gołym okiem widać , że obniżone i jest twarde, więc poprzedni właściciel na pewno zmieniał na jakieś sportowe zawieszenie. Niech ktoś bierze ode mnie to pieroństwo :kwasny: w zamian za 1BA.

zdejmij koła i podaj jakie masz kolory na spręzynach (kropki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kpl czterech spręzyn ok 300-400zł + wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie o ile mm jest zglebione 30, 35 ?

więcej, co najmniej 50 mm

Czyli tylko sprężyny wystarczy wymienić, żeby było komfortowo? A jakie sprężyny powinienem zakupić? Cena 300-400 to są za nowe?

czy same sprężyny tego ci nie odpowiem bo nie wiem jakie są amorki ale jeśli zostały ori to do wymiany tylko sprężyny.

kupić możesz ori używane bądź nowe zamienniki, a ceny wahają się od 50-100 zł/szt.

ps: mam tydzień wolnego i wolny garaż jak chcesz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może miec też 1BV które jest wkur...wiająco twarde :wallbash: :wallbash: :wallbash:

pier....że tak powiem :naughty:. Ja mam 1BV i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie rzucić jakimiś sprężynami z allegoro, takimi miększymi , żebym wiedział co kupić ?[br]Dopisany: 31 Styczeń 2011, 10:46_________________________________________________

może miec też 1BV które jest wkur...wiająco twarde :wallbash: :wallbash: :wallbash:

pier....że tak powiem :naughty:. Ja mam 1BV i jest :good:

Ale Ty masz model B7 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik mówi mi ,że nie obejdzie się bez zmiany amortyzatorów.

to jakiś zaufany mechanik :?:

jeśli nie to może chce cię naciągnąć na dodatkowe koszty :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...