Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Świecąca kontrolka otwarcia klapy bagażnika


lisek12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam nadzieję, że się nie powtórzę, ale wertowałem forum dość solidnie :) Prosze o radę. Od dwóch dni po włączeniu zapłonu nie pojawia się na wyswietlaczu "OK" tylko obrys mojej perełki i " mruga" klapa bagażnika. Tak jak by był otwarty bagażnik a nie jest ! Odkryłem również, że nie działa podświetlenie bagaznika po otwarciu klapy. Pilot zamyka i otwiera bagażnik poprawnie. Sądzicie , że to jakiś banał czy powinienem udać się do jakiegoś specjalisty . Z góry dzięki i sorki jeśli w pierwszym poście machnąłem jakies faux pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zamku jest czujnik taki stycznik otwarcia klapy to on wysiadł, jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi, takie same są w zamkach drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem. Na wyswietlaczu jest info o otwarty bagazniku. Najdziwniejsze jest to ze czujnik znajdujacy sie w zamku wyglada na sprawny. Rozebralem zamek podpialem sam czujnki ( wczesniej sprawdzilem omomierzem, kiedy jest rozwarty przewodzi prad a kiedy jest zamkniety jest przerwa w obwodzie ) i mimo ze naciskalem mikrostyk caly czas byl sygnal otwarcia bagaznika. Potem zwarlem koncowke kabelka i jest to samo. Wyglada na to ze to jednak nie czujnik w zamku. Aha, po odpaleniu samochodu i okolo 15 min jazdy sygnalizacja gasnie i jest ok. Rano jak odpalam samochod sytuacja sie powtarza. Jest to wkurzajace ale mozna by z tym zyc gdyby nie to ze co jakis czas wlacza sie alarm wyje kilka minut i sam sie wylacza.

Chyba nie obejdzie sie bez odwiedzin serwisu.

Ma ktos jakis pomysl? Czy jest jakis inny czujnik np. wlew paliwa spiety z bagaznikim?

Artur[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 10:51_________________________________________________Rozwiazalem problem z sygnalizacja otwarcia bagaznika. Myslalem ze mnie trafi. Okazalo sie ze problem byl z czujnikiem otwarcia przedniej klapy. Wyglada na to ze czujnik otwarcia przedniej klapy nie byl oryginalnie zamontowany i poprzedni wlasciciel zamontowal ten cujnik i wpial go w obwod czujnika bagaznika. Otworzylem i zamknalem maske i problem zniknal. A ja sie juz umowilem z elektrykiem, ale cos mnie tknelo i pomyslalem "a sprawdze". Jak zwykle sprawdza sie stwierdzenie ze najprostrze rozwiazanie jest prawdziwe.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwód bagażnika jest na oddzielnym sterowaniu. Jest gdzieś przewód przetarty albo uszkodzona krańcówka.

Działa to tak, że jak jest bagażnik zamknięty to obwód jest otwarty, jeżeli bagażnik otwarty to obwód zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku byl problem z czujnikiem od maski przedniej. Wyglada ze byl dolozony bo wyglada jakby byl wyjety z lodowki :> Narazie go odpialem i problem zniknal. Wyglada ze byl wpiety w jeden obwod razem z tylnim.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może dotykać masy :) a to nie ja mam ten błąd :)

Jeżeli zacisk plusowy by dotykał do masy to światło by paliło się cały czas, jeżeli by zacisk minusowy by się stykał, to by działało prawidłowo.

W obwodzie musi być przerwa, więc albo krańcówka albo przetarły się przewody ale niczego nie dotykają, najprawdopodobniej w tym miejscu co napisałeś doszło do uszkodzenia przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem problemu kolegi który założył wątek jest wymiana zatrzasku klapy w której są umiejscowione mikrostyczniki odpowiadające za oświetlenie bagażnika jak i za wysyłanie komunikatu do FIS o niedomkniętej klapie. Niestety mikrostyczniki sa połączone na stałe z zatrzaskiem.Przez tą drobną usterkę o mały włos nie rozładowałem akumulatora bo lampka w bagażniku świeciła się na stałe .Wymiana zatrzasku zlikwidwała problem.

3720066085c4e737m.jpg

Koszt z allegro 40 zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam inny problem zmieniłem zegary z 1/2 fis na pełny i nie gasnie kontrolka lkapy na wyświetlaczu mimo że światełko w bagażniku gaśnie i na poprzednich zegarach było wszystko ok próbowałem już na krótko kabel z licznika od tylnej klapy zmasować ale to też nie pomaga mam zegary od a6 a tam ponoć klapa była sterowana modułem komfortu a ja go nie posiadam czy można to jakoś rozwiązać lub jakoś wyłączyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...