Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Spadł pasek rozrządu


henias1987

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mialem kolizje, w wyniku czego pekl napinacz i pasek jest teraz zle zalozony nie wiem czy sie nie jakis tryb nie obrocil, na trybach i na pasku sa jeszcze oznaczenia od zmiany rozrzadu i moje pytanie brzmi czy jak tak samo zaloze pasek i o ile silnik jest ok to powinno wszystko trybic czy lepiej na nowo ustawiac caly silnik? bo nie wiem ile obrotow mialby zrobic kazdy tryb ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale czy ty masz napewno na mysli pasek rozrzadu czy pasek wielorowkowy napedu oprzyrzadowania silnika??

co do rozrządu trzeba ustawic wszystko na znaki - wałek rozrządu na blokade znak ,,0'' na kole zamachowym i pompe na blokade...no co ty chłopie...dogadaj sie z mechanikiem jakims aby ci to ustawił napiał zapłacisz mu pare PLN bo jeszcze wiecej sobie szkód narobisz... jesli sie nie ma pojecia i sie chce zaoszczedzic to taki traci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak rozrzadu, wyjety mam silnik i chce go sprzedac, ale bym wolal jako dzialajacy a nie uszkodzony :D[br]Dopisany: 02 Luty 2011, 19:42_________________________________________________rozrzad sam wymienialem, i wszystko pieknie ladnie dzialalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli silnik pracował podczas kolizji to nie ma opcji, że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chce go sprzedac, ale bym wolal jako dzialajacy a nie uszkodzony

:blink: nawet po ustawieniu rozrządu nie jesteś pewien czy nic się z nim nie stało bo nie jesteś w stanie tego sprawdzić.

póki go nie zamontujesz i nie sprawdzisz kompresji to nie ryzykuj ze sprzedażą,chyba ze zaznaczysz o takim incydencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniał sam a teraz nie wie jak ustawic ponownie.. chyba samo sobie przeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniał sam a teraz nie wie jak ustawic ponownie.. chyba samo sobie przeczy?

kolego zmieniales kiedys pasek rozrzadu? w ogole nie ruszalem trybami jak zmienialem pasek

a teraz mialem kolizje i on sam spadl a to juz calkiem inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjety mam silnik i chce go sprzedac, ale bym wolal jako dzialajacy a nie uszkodzony

więc go ustaw na znaki inaczej sie nie da ustawić-próbujesz wymusić na nas odpowiedz,której nie zna nikt i-jeśli sam zmieniłeś rozrząd-ustaw go ponownie,tak,jak pisze SotoM-inaczej się nie da ustawić-znaki mają się pokrywać,

nooo dam gwarancje

a na co dasz gwarancję? przecież nie wiesz,czy wałek rozrządu nie przesunął sie względem koła-niby jak chcesz to sprawdzić? wydaje mi sie,że chcesz założyć pasek i sprzedać silnik-licząc,że nic z nim sie nie stało-ale bądź pewien,że każdy,kto będzie chciał to kupić-zapyta,czy ten silnik działa i co mu powiesz?,że działa-przecież dopóki nie założysz paska i nie odpalisz-nie będziesz wiedzieć,więc licz sie z tym,że zawory mogły poodbijać sie na tłokach,lub powyginać-tak,czy inaczej samym założeniem paska sprawy nie rozwiążesz-lepiej rozebrać silnik i zobaczyć kondycję zaworów i tłoków-potem rozrząd i dopiero myśl o jego sprzedaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...