Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] silnik nie uruchamia się


wysoki69

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy i to bardzo

otóż jechałem swoim autkiem i zaczęło dziwnie pracować a mianowicie jakby mu zabrakło turbo. odniosłem warażenie ze włącza sie dopiero powyżej 2 tysięcy i dopiero wtedy autko sie troszkę zbierało ale jak dochodziło do 3 tys RPM to zaczęło sie jakby dławic tzn takie delikatne szarpanie jakby spadek mocy był jakby coś go blokowało i rozpędzał sie max do 180km/h

i tak prze jakieś 40km a po wjechaniu do miasta stanąłem na światłach i silnik coś nierówno pracował na wolnych obrotach na luzie i przy próbie ruszenia silnik zgasł i już nie chciał zapalić. i moje pytanie brzmi co może być tego przyczyna tak dziwnego zachowania sie silnika

dzięki za porady

Marcin[br]Dopisany: 20 Listopad 2007, 21:53 _________________________________________________jeszcze jedno ta przypadłość dotyczy silnika V6 2.5 tdi AFB

dzięki za pomoc

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po oględzinach okazało sie ze przewód doprowadzający paliwo do filtra jest suchy jak pieprz a pompka w zbiorniku działa choć nie podaje paliwa co może być przyczyna takiej sytuacji czy w ogole ta pompka tłoczy paliwo do filtra paliwa

dzięki za odp

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po oględzinach okazało sie ze przewód doprowadzający paliwo do filtra jest suchy jak pieprz a pompka w zbiorniku działa choć nie podaje paliwa co może być przyczyna takiej sytuacji czy w ogole ta pompka tłoczy paliwo do filtra paliwa

Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym samą pompę paliwa - jak nie dostawała paliwa to oby nic jej się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy braku paliwa można zatrzeć pompę wtryskowa bo nie wiem czy jak próbowałem kręcić silnikiem a pompka nie podawała paliwa z baku to moglem ta wtryskowa zatrzec czy coś

głównie chodzi o to czym jest smarowana pompa wtryskowa

dzięki za odpowiedz

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy braku paliwa można zatrzeć pompę wtryskowa bo nie wiem czy jak próbowałem kręcić silnikiem a pompka nie podawała paliwa z baku to moglem ta wtryskowa zatrzec czy coś

głównie chodzi o to czym jest smarowana pompa wtryskowa

Mogłeś i w tym jest największy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli paliwo do pompy dochodzi z baku a pompa nie podaje to ją masz uszkodzoną, jest to standard w tych silnikach. :confused4:

Jak byś miał jakieś pytania to tu masz numer do kolegi z diesel serwisu 516193874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze już nie wiem co z autem jest paliwo sprawdziłem już dochodzi ale silnik nie chce sie dalej uruchamiać a na samostarcie to pracuje jak traktor strasznie głośno a jak nie podaje samostartu to po chwili gaśnie. mam tez jeszcze jedno pytanie do czego służy przekaźnik o nr 213 w dodatkowej skrzynce przekaźników bo jak jeszcze samochód działał to coś strasznie pykał (przekaźnik ten znajduje sie w tej skrzynce głębiej osadzonej i jest włożony w skrajnie lewe gniazdo) może to wina tego czy jak już sam nie wiem

z góry dzięki za odp

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...