Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5 ADR] zmiana kodowania oprogramowania komputera


sartre1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Czy ktoś z Was wie coś na temat zmiany kodowania softu w sterowniku silnika? Jeśli wejdziemy w Vagu w Engine to zobaczymy oprócz numeru sterownika również pole o nazwie Software coding, czyli kodowanie oprogramowania. Kodowanie to można zmieniać funkcją Recode. Ale jaki ma to wpływ na sterownik i w ogóle na zachowanie silnika? Całą sprawą zainteresowałem się wymieniając sterownik. Zauważyłem, że mimo tych samych nr-ów cześci kodowanie w drugim sterowniku było inne. Stary sterownik 02001, "nowy" 04201. Bez problemu nowy sterwonik można przekodowac na 02001, a także np. na 04001. Niektórych kodów nie da sie wprowadzić. Zmiana kodowania nie powoduje u mnie żadnych odczuwalnych zmian w pracy auta. Więc jaki ma to sens? Gdzieś czytałem, że tym kodowaniem zmienić można np. rodzaj skrzyni biegów - automat/manual. Proszę o Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kodowaniu ECU wie co masz na pokładzie (klima/ABS/ESP/etc.) przekoduj sterownik tak jak było w oryginale - asystent kodowania w VAG'u bedzie pomocny - w dymkach bedziesz miał podpowiedzi - kazda z cyfr kodingu ma okreslone znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...