Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielozawór a przełączanie na benzynę


maly203

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytanie czy wielozawór który za wcześnie odcina gaz przy tankowaniu może mieć coś wspólnego z tym że instalacja sama przełącza na pb. Instalka to brc sequent 24. Przełącza przy różnych obrotach i toważyszy temu pikanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wielozawór nie ma z tym nic wspólnego.

Takie objawy pasują do uszkodzenia czujnika ciśnienia (zespolony czujnik temperatury i ciśnienia na listwie wtryskowej ),lub reduktor nie radzi sobie z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia.

Konieczna będzie wizyta u gazownika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pęknięta odma może powodować takie objawy? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wcześniej kolega pisał, przełącza się na pb bo ma za małe ciśnienie gazu, trzeba sprawdzić filtry a najlepiej wymienić, oraz przeczyścić listwę wtryskową. Ja u siebie od czasu do czasu psiknę wd-40 w listwę tam gdzie przewód gazowy jest dołączony aby rozpuścić gazolinę i przeczyścić listwę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest nowa, zrobiłem na niej 2000 km i będe miał teraz pierwszy przegląd i wymiane filtrów. Może pomoże :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boskizigoloo

witam kolega ma takie same objawy w instalacji stag na której przejechal około 10 tyś . Problem polega na tym ze sama instalacja przeżuca na bp ponieważ dostaje za małą dawke gazu i aby uniknąć problemów przy wyprzedzaniu tz"szarpania" auto przeżuca się na bp i jazda bez zakłuceń jest to uciążliwe a jednocześnie bezpieczne . :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest nowa, zrobiłem na niej 2000 km i będe miał teraz pierwszy przegląd i wymiane filtrów. Może pomoże :rolleyes:

To co innego :) instalacja jeszcze nie jest wyregulowana, gazownik musi podpiąć pod komputer i ustawić od nowa mapę i wszystko powinno grać, przy takim przebiegu nie wymienia się jeszcze filtrów. Jeżeli regulacja nie pomogłaby to często się zdarza że źle dobrany jest reduktor do mocy samochodu, jak reduktor będzie za mały to też będą takie objawy że będzie się przełączał sam na pb, mi czasami się sam przełącza jak naprawdę mocno przycisnę :evil: najlepiej niech gazownik wsiądzie z Tobą do samochodu, podepnie kompa, i przejedź się tak żeby się przełączyło samo na pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz już jeździł ale wtedy jak na złość wszystko było ok :decayed: Pojade do niego za pare dni i jeszcze raz się przejedziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"Ja u siebie od czasu do czasu psiknę wd-40 w listwę tam gdzie przewód gazowy jest dołączony aby rozpuścić gazolinę i przeczyścić listwę wink4"

W przypadku BRC jeżeli mamy przed listwą filtr fazy lotnej (a powinien być) taki zabieg jest zbędny.

"Raz już jeździł ale wtedy jak na złość wszystko było ok " Przerabiałem ten temat .Początkowo przełączenia były sporadyczne,ale w końcowej fazie nie mogłem przekroczyć 3 tyś obrotów. Problem w tym że podłączenie interfejsu nic nie wykazywało.

Podczas wizyty u znajomego gazownika dowiedziałem się że owe zespolone czujniki stwarzają takie problemy i polecił mi zamontowanie oddzielnego czujnika.

"A czy pęknięta odma może powodować takie objawy? " Nie! (może mieć wpływ na utrzymanie wolnych obrotów i pogorszenie sprawności silnika)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade, podpowiem gazownikowi żeby przyjżał się temu czujnikowi, ale pewnie on będzie lepiej wiedział :> Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...