Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pytanko na temat obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mam pytanie na temat obrotów (RPM)

Po pierwsze jaki jest zakres obrotów w Audi na benzynę (bo nie widziałem :( ) bo w TDI jest 0-6000 RPM

Jak mozecie to podawajcie następujące dane: (ja podaję dla mojego Diesla)

-Zakres obrotów np 0-6000

-Zalecany zakres obrotów np. 1300-4300

-Bezpieczny zakres obrotów np. 800-5000

-Zakres w którym jezdzicie: np 1500-4000

-Obroty jałowe np. 800

-Przy ilu obrotach zmieniacie bieg na wyzszy np 2500-3500

-Przy ilu obrotach redukujecie np 1000-1600

-Jakie macie predkosci na roznych biegach przy roznych obrotach np

5, 2100 -> 100 km/h itd.

-Ile macie przy maksymalnych uzywanych przez was obrotach na kazdym biegu: I,II,III,IV,V(,VI?), u mnie np przy około 4500 (nie sprawdzałem jeszcze!)

-Przy ilu macie odcięcie? (Ja nie wiem)

-Jakie są spalania waszych samochodów przy srednio: 1500,2000,2500,3000,3500 itd RPM

Jak wyglada u Was scenariusz przyspieszenia tak np do 140 km/h

800,I,0kmph->2500(?),I,20kmph->3000(?),II,50kmph->3000(?),III,75kmph->2700(?),IV,100-110kmph->2200,V,105kmph->3000,V,140kmph....

Pozdrawiam :)

Opublikowano

Ja zmieniam biegi przy 2-3 tysiacach jak jade normalnie(kiedys przed chipem zmieniałem przy 3-3.5 tys.obr.min) Jak sie dobrze pospinam to krece do prawie 5tyś :lol: Nie mierzyłem elastycznosci ale w kazdym razie wydaje mi sie ze jest całkiem niezła :razz: V-max mam ok 208-210 (na prostej)ale nie pamietam jakie sa obroty przy takiej predkosci :wink:

Opublikowano

A szkoda, bo wlasnie interesuje mnie jakie sa obroty przy duzych predkosciach :)

A wiesz moze jaki zakres obrotów ma benzyna w A4 ??

Opublikowano

4500 przy 200km/h 4000 przy 180km/h

Opublikowano

Dzięki za info :)

A przy ilu Ci odcina ?

Opublikowano
Dzięki za info :)

A przy ilu Ci odcina ?

nie wiem nie probowalem

Opublikowano

no własnie ja tez boję się spróbować - dlatego pytam :)

ale na pewno ktoś wie ....

A benzyniaki jaki wogóle mają zakres na obrotomierzu ??

Opublikowano

7500 RPM i odcina u mnie.

Opublikowano

TDI odcina przy 5200 ..... o ile dobrze pamietam ... a sprawdzac nie bede .... :twisted:

Opublikowano

Wczoraj zrobilem mały test....

Po pierwsze mam 4000 RPM przy około 180 kmph

Po drugie zaryzykowalem i na dwojce sprawdzilem do ilu kreci, tak okolo 4900 poczulem ze zaczynam tracic moc wiec od razu puscilem gaz - bylo chyba tak okolo 85 kmph.

Wiecej tak nie gazuje ale sprawdzic musialem :)

Opublikowano
tak okolo 4900 poczulem ze zaczynam tracic moc

biedny silnik :grin:

Opublikowano

dal rade biedaczek ale obiecałem Mu ze wiecej tak go nie bede meczyl :)

Opublikowano
dal rade biedaczek ale obiecałem Mu ze wiecej tak go nie bede meczyl :)

oby sie na ciebie nie obraził :razz:

Opublikowano

przekupilem go bo dalem mu cos smacznego do pici: bp ultimate diesel :)

Opublikowano
Wczoraj zrobilem mały test....

Po pierwsze mam 4000 RPM przy około 180 kmph

Po drugie zaryzykowalem i na dwojce sprawdzilem do ilu kreci, tak okolo 4900 poczulem ze zaczynam tracic moc wiec od razu puscilem gaz - bylo chyba tak okolo 85 kmph.

Wiecej tak nie gazuje ale sprawdzic musialem :)

czyli generalnie wszystko w normie ..... :wink:

Opublikowano

mi odcina przy 6500RPM a np na dwojce przekracza 100km/h na trojce 150km/h a dalej juz nie pilowalem bardzo ale 220 bez laski jedzie i nic jeszcze nie odcinalo tylko nie wiem jakie obroty byly ale mysle ze powyzej 5000RPM. pozdro.

Opublikowano

no dla mnie to kosmos, w TDI obroty powyzej 4500 to juz ostre rżnięcie :)

Opublikowano
no dla mnie to kosmos, w TDI obroty powyzej 4500 to juz ostre rżnięcie :)

w seryjnym TDI powyzej 3500 rpm nic sie juz nie dzieje :twisted: ... takze nie ma sensu katowac tak furki ......

Opublikowano

natomiast w benzynie powyzej 3500RPM zaczyna sie dziac i to calkiem niezle sie dzieje ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.