Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wahacz dolny tylny, zużycie ?


Bartass_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wizycie na dwóch stacjach diagnostycznych, okazało się,że z moim zaiweszeniem jest wszystko ok, ( do wymiany mialem łożyska kół tylnych oraz profilaktycznie wymienilem tulejki tylnej belki, produkty skf'a oraz tulejki febiego) problem tylu został wyeliminowany, natomiast z przodu delkianie cos puka, odczuwalne na bruku oraz podczas zjezdzania z asfaltu, na poprzecznych nierównościach. Wahacze górne mam wymienione na oryginały. Zauważylem przy zmianie kół na zimówki, że dolny tylny wahacz gdy poruszam nim ma jakby luz na tej tulejce, nie wiem czy ma tak byc czy jest to poprosru oznaka zużycia tego elementu i o jest objaw STUKANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze nie powinny mieć luzu.Jeśli jest wtedy stukają. Poza tym stukać mogą jeszcze np. łączniki stabilizatorów,końcówka drążka. Ale skoro wyczuwasz luz na wahaczu to prawdopodobnie on jest za to odpowiedzialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi cayenne prawdopodobnie sam znalazłeś przyczynę ale skoro byłeś na stacjach diagnostycznych nie zaszkodzi jeszcze raz do nich sie przejechac i zapodać szarpaki będziesz miał wtedy już chyba 100% pewność (oczywiście w ramach reklamacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na szarpakach, nic nie wykazało oprócz wyżej wymienionych częśći.. Tak też wydaje mi się , że nie powinno być takiego zjawiska, że chwytając wahacz i ruszając nim , krawędzie tuleji gumowej są ruchome ;/ wiec następny wydatek.. dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej myślałem abyś pokazał to kretom na stacji diagnostycznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...