Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Malowanie dekor


NoJA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Malował je ktoś u siebie ?

Zastanawiam się nad pomalowaniem ich na kolor zbliżony do aluminium, tylko nie wiem jak to wyjdzie.

Może ma ktoś z tym jakieś doświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze pomalowac mozna :decayed: kilka osob robilo to na forum albo zastosowac mozna cos takiego http://www.motodesign.pl/ poogladaj moze cos znajdziesz w aluminium :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka takich dekorów malowanych w taki kolor i nie wygląda to źle, ale aluminium to nie będzie przypominało (no chyba, że z daleka). Nie wiem z czego są wykonane te dekory w B6 bo w B5 są aluminiowe. Jeśli są aluminiowe to można zeszlifować to co mają na sobie i zrobić polerkę. Ja u siebie jeden dekor na szybkiego zrobiłem w ten sposób, żeby sprawdzić jak będzie komponował się na tapicerce i było w miarę fajnie. Robiłem też jeden w prawdziwym karbonie, ale i tak wersją ostateczną był "piano black".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie dekory nadają wnętrzu takiej świeżości i elegancji a poza tym pasują chyba do każdego wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna pomalowac i w chrom i w aluminum ale do tego musisz zastosowac odpowiednie wielo warstwowe farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko, że lakier imitujący chrom jest obrzydliwie drogi

to akurat prawda niestety :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak wersją ostateczną był "piano black".

masz może fotki? robiłeś to sam czy zleciłeś lakiernikowi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz może fotki? robiłeś to sam czy zleciłeś lakiernikowi? :)

Mam jakieś fotki, ale przed zimą zdążyłem zrobić tylko dekory deski rozdzielcze i konsoli. Malowałem je na próbę, ale ładnie się komponuje i jak tylko zrobi się cieplej to zrobię pozostałe dekory. Generalnie lakiernictwo to moje takie małe hobby i wszystko w tym zakresie robię sam.

zdjęcia robione po malowaniu ale przeciętnej jakości..

b4cebece49d26bbf.jpg

4645df7b15324d29.jpg

0eab34a386367ae0gen.jpg

73a01b66d79c8249.html

i dla przykładu dekor w carbonie:

78d70d606ac17824.jpg

oraz wyszlifowany dekor z delikatną polerką

ad6bcbf3c8566613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :good:

w tym tygodniu pewnie wezmę się za malowanie swoich, masz jakieś złote rady? :)

planuje to tak:

-zmatowić dekory papierem powiedzmy 150/200

-grubo podkładu

-szlifowanie

-lakier

-szlifowanie

-lakier

-klar (taki z utwardzaczem)

-polerka

O lakiernictwie mam nikłe pojęcie i nie wiem czy dobrze kombinuję :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś dobrze :) Na początek wszystko zeszlifować takim papierem jak piszesz (używałem tylko wodnych). Później na oczyszczoną i odtłuszczoną benzyną ekstrakcyjną powierzchnię dajesz podkład akrylowy. Później na kostce (np z korka) szlifujemy papierem wodnym do gradacji 800 (niektórzy pod akryl kładą 600) później lakier (czarny akryl + utwardzacz) cienkimi partiami (ja dałem chyba z 5 warstw). Po utwardzeniu przeszlifowałem powierzchnię papierami wodnymi od 1500 do 2500 i polerka.

Generalnie fortepianową czerń uzyskuje się czarnym akrylem bez klaru. Jak wykończysz to bezbarwnym to kolor nie będzie już taki bezpośredni.

Oczywiście trzeba pamiętać o podstawowych sprawach takich jak czasy schnięcia i temperatura otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info :notworthy: Spróbuję z klarem i bez, muszę zobaczyć na żywo różnicę i wtedy zdecyduję. Nie wykluczone że będę miał jeszcze z milion pytań :decayed:[br]Dopisany: 14 Luty 2011, 09:09_________________________________________________aaaaa właśnie... do plastiku może być ten sam podkład akrylowy co do alu dekorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało pisz jak coś będzie potrzeba :) tak, do plastiku używasz tego samego podkładu akrylowego, ale jeszcze pod niego dajesz taki specjalny podkład do tworzyw.. Może być to podkład w spray'u np taki:

http://allegro.pl/podklad-do-plastiku-na-plastik-motip-400ml-i1453039944.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało pisz jak coś będzie potrzeba :) tak, do plastiku używasz tego samego podkładu akrylowego, ale jeszcze pod niego dajesz taki specjalny podkład do tworzyw.. Może być to podkład w spray'u np taki:

http://allegro.pl/podklad-do-plastiku-na-plastik-motip-400ml-i1453039944.html

Ja nie kumam jednej rzeczy..skoro używa się lakierów dwuskładnikowych do pistoletu to po co badziewny spray ?

Przecież można kupić dobry podkład akrylowy z NOVOL'a ( koszt 30 zł z 1L podkładu, utwardzacz i rozcieńczalnik ) i trysnąć dobrą warstwę :)

Powiem szczerze, że nigdy nie bawiłem się w jakieś specyfiki do plastiku.

- Dobrze zmatowiony plastik

- parę warstw podkładu akrylowego z Novol'a

- docieranie na sucho papierem 320

- baza - akryl + utwardzacz i nie dawałem na to bezbarwnego lub metalik + bezbarwny

Przykładowe moje malowanie w bardzo spartańskich warunkach u teścia. Tu jeszcze bez claru.

20100517x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kumam jednej rzeczy..skoro używa się lakierów dwuskładnikowych do pistoletu to po co badziewny spray ?

Przecież można kupić dobry podkład akrylowy z NOVOL'a ( koszt 30 zł z 1L podkładu, utwardzacz i rozcieńczalnik ) i trysnąć dobrą warstwę :)

Podkład akrylowy nie zastąpi podkładu do tworzyw, który zwiększa przyczepność właśnie pomiędzy tworzywem a podkładem akrylowym. Powszechnie uważa się, że to co w spray'u to do d... ale akurat tutaj to nie ma znaczenia - podkład do plastiku jest jednoskładnikowy, bezbarwny i ma konsystencję wody.

Masz rację, podkład nie jest aż tak niezbędny.. Na takich elementach jak konsola czy dekory, dobrze położony lakier nie odpryśnie. Bardziej się przydaje na jakichś elastycznych przedmiotach.

Jak malowałem swój tylny zderzak to w miejscach przetartych do gołego tworzywa wolałem użyć podkładu to plastiku. Zderzaczek po dziś dzień nie ma żadnego uszczerbku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh..wzięooo mnie i pomaluje se dekory od B5 na biało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. to może być :kox: a jeszcze lepiej wyglądałby czarny flock z białym akrylem :naughty:

zależy jaki kolor deski, może i do niebieskiego by pasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...