Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Parzący fotel kierowcy Audi b6 sline


lechbe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Po włączeniu ogrzewania siedzenia kierowcy , po chwili najpierw bardzo mocno nagrzewa się lewy skrajny bok siedzenia nie zależnie od ustawienia grzania , a dopiero póżniej nagrzewa się cały fotel . To nagrzewanie boku jest tak duże że zaczyna mnie trochę parzyć , dopiero po kilkunastu minutach gdy fotel już cały grzeje to boczne nagrzewanie boku zanika . Ale wystarczy na chwilę wyłączyć silnik i wysiąść z auta i po ponownym zapaleniu silnika sytuacja się powtarza . Może któryś z kolegów ma pomysł jaka może być tego przyczyna i jak to poprawić , jest to bardzo uciążliwe dla mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozebrać fotel i sprawdzić maty grzejne, wygląda na to przepala się któreś łączenie mat i niedługo fotel przestanie grzać, ale do tego czasu takie miejscowe przegrzewanie się może miejscowo przepalić tapicerkę (autentyczne zdarzenie) :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj znaleźć w wyszukiwarce rozbiórkę fotela od B6, zdaje mi się że jest fotostory ze zmiany tapicerki foteli i będziesz wiedział jak się to rozkłada, a na pewno w dziale Warsztat jest rozbiórka foteli od B5 właśnie celem naprawy podgrzewania i spokojnie możesz sięna tym wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego udalo Ci sie cos wydumac z tym grzaniem?? Mam identyczne objawy - obojetnie ile bym nie ustawil to lewa strona tak mocno grzeje ze naprawde parzy w udo. Myslalem ze to moze ten czujnik w macie ale gdyby to byl on to by cala mata parzyla a nie tylko ta lewa czesc??!! Dodam tylko ze chwilowo sie to uspokoilo i grzeje dobrze ale co jakis czas sie to powtarza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata sie przepala panocku :confused4: trzeba zdjąć tapicere i porawić troszke mate , miejsce przypalone będzie widoczne także lutownica i do dzieła :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze macie racje. Mam u siebie na boczkach skore i w jednym miejscu (punkcie) jest jakby twardsza takze by sie zgadzalo to o czym piszecie. Na weekend zabieram sie za naprawe:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata sie przepala panocku :confused4: trzeba zdjąć tapicere i porawić troszke mate , miejsce przypalone będzie widoczne także lutownica i do dzieła :przebiegly:

to taką mają teperaturę maty mam o taki i nie wiedziałem że tak by mogło na bałaganić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...