Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Programowanie kluczyków


malinek21

Rekomendowane odpowiedzi

Postępowałem zgodnie z ta instrukcją i nie udało mi sie zaprogramowac kluczyków owszem kierunki migały przy naciskaniu kluczyka ale nie zadziałało.

Instrukcja programowania pilotów. GRUPA VAG ( Audi, Seat, Skoda, VW).

Do programowania pilota zdalnego sterowana muszą być dwa kluczyki.

1. - Wkładamy kluczyk do stacyjki i włączamy zapłon.

2. - Zamykamy wszystkie szyby i wychodzimy z samochodu.

3. - Zamykamy samochód.

4. - Wkładamy kluczyk do zamka drzwi od strony kierowcy z pilotem do programowania i naciskamy jeden przycisk otwóż lub zamknij przez ok. 3 sekundy. Powinien nam się odezwać klakson choć nie jest to regułą, lub zaświecić awarujne.

5. - Otwieramy kluczykiem drzwii samochodu ( nie pilotem ), wyjmujemy kluczyk ze stacyjki. Proces programowania pilota zakończony. Pilot powinien być już aktywny.

[br]Dopisany: 17 Luty 2011, 12:31_________________________________________________I czy jest inny sposób programowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie właśnie odnośnie programowania kluczyka, mianowicie czy da się zaprogramować kluczyk wyposażony w oryginalny pilot niemająca drugiego kluczyka? Pytam, ponieważ jakiś czas temu rozleciał mi się grafitowy winniczek od pompy zamka centralnego, który to odpowiada za otwieranie i zamykanie drzwi z pilota. Zakupiłem nową pompę bo nadarzyła się taka okazja (w dobrej cenie) ponieważ samego winniczka nie bylem w stanie nigdzie znaleźć... I teraz mam następujący problem zamek centralny działa, po włożeniu kluczyka do zamka w drzwiach jestem już w stanie zamknąć wszystkie drzwi w samochodzie wraz z klapą bagażniki i wlewu paliwa jednak chciał bym to czynić (jak dawniej) za pomocą pilota. Proszę o jakieś podpowiedzi. Mam nadzieje, że ktoś zna może jakiś magiczny sposób bo jak nie to będzie lipa ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam jeden kluczyk który działa (otwiera zamyka itd) mam zamiar dorobić drugi

Mam używany z allegro z tą samą częstotliwością, grot też już dorobiłem.

Dzisiaj chciałem zaporogramować żeby działał pilot.

Robiłem tak jak wyczytałem czyli:

Jeżeli chodzi Ci o zamykanie i otwieranie z pilota-kluczyka to robisz tak:

- jeden kluczyk do stacyjki i włączasz zapłon

- drugi kluczyk do zamka drzwi (drzwi zamknięte nie zamknięte na zamek tylko zatrzaśnięte)

- wkładasz kluczyk do zamka drzwi, wciskasz i trzymasz przycisk otwierania drzwi przekręcasz kluczyk w drzwiach (tak jak byś zamykał) w tym momencie powinny mignąć kierunkowskazy)

- puszczasz przycisk wyciągasz kluczyk, i jak już wyciągniesz to od razu naciskasz jeszcze raz przycisk otwierania na kluczyku (jedno wciśnięcie programuje kanał pierwszy kluczyka)

- wyjmujesz kluczyk ze stacyjki i testujesz czy działa zaprogramowany kluczyk

Może się zdarzyć sytuacja że kluczyk który był w stacyjce też był zaprogramowany na kanał 1 i przestał działać, wtedy zamieniasz kluczyki i robisz wszystko jeszcze raz aż do ostatniego punktu z tym że w momencie wyjęcia kluczyka wciskasz 2 razy otwieranie i kluczyk jest zaprogramowany na kanał 2 i wtedy powinny działać oba kluczyki.

I w czasie operacji kierunki działają itd.

Pierwszym razem wykasowało mi ten pierwszy kluczyk, zrobiłem jeszcze raz i przywróciło mi ten pierwszy kluczyk ale nie moge zaprogramowac na ten drugi na drugi kanał.

Co robie nie tak??

Dodam że jak wykasowało mi kluczyk to zamieniłem je miejscami i zaprogramowałem znów ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...