Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Radio Concert piszczy


ynos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety nie znalazłem odpowiedzi na forum więc może ktoś mi odpowie. Okolice dużego miasta a stacja po przełączeni na nią gra z 5 sekund po czym zaczyna piszczeć radio. Piszczenie coraz głośniejsze. Domyślam się że radio próbuje stroić lepszy sygnał? Tylko dlaczego, przez te parę sekund co słychać stację, gra czysto i raczej stereo, a mimo to piszczy ciągle i nie wstraja się w stację z powrotem.

Jak ręcznie dostrajać stację?

Z góry dziękuję za wskazówki.[br]Dopisany: 17 Luty 2011, 21:30_________________________________________________Leszno, Poznań radio 99.4 Planeta oraz Zetka 97.0 gra w A3 bez problemu, a tu z reguły nie znajduje albo gra czysto przez parę sekund po czym przestaje i radio piszczy (coraz głośniej) i nie znajduje stacji. Dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz z tyłu antenę, włóż w środek przewód o długości minimum 50cm i powieś na lusterko (będzie to coś w rodzaju anteny) wtedy dowiemy się czy aby to nie wzmacniacz antenowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli byłby walnięty wzmacniacz to by miał problemy na cały zakresie częstotliwości raczej, a reszta stacji gra i nie ucieka po zaprogramowaniu (rmf, trójka, jedynka, czwórka, legnica, leszczyńskie, eska itd.)

Ale czy ktoś wie co oznacza, gdy stacja po paru sekundach znika i radio zaczyna piszczeć coraz głośniej i po około 10sekundach głośność pisku się ustala na stałym poziomie.

Niestety nie znalazłem instrukcji radia nigdzie - jakby ktoś miał jakieś info proszę o wiadomość.

Czy wzmacniacz jest w radiu, czy gdzieś w suficie przy antenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem podobny objaw, jakoś udało mi się to wyłączyć, ale nie powiem na 100% jak.

Wydaje mi się, że właśnie wyłączyłem TP (trzeba dłużej przytrzymać).

Instrukcje znalazłem tylko po niemiecku (na elektrodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki sprawdzę i dam znać. z niemieckim u mnie kiepsko. :no:[br]Dopisany: 19 Luty 2011, 13:35_________________________________________________Dzięki za pomoc. Wcisnąłem i przytrzymałem przycisk TP i jak na razie problem zniknął.

Czy ktoś mógł by się pofatygować i wyjaśnić znaczenie przycisków funkcyjnych ich działania również tego TP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wytłumaczenie

http://radiopolska.pl/portal/staticpages/index.php?page=rds-funkcje#tpta

W skrócie, to powinno to się załączać przy wiadomościach dla kierowców, np słuchasz sobie kasety (u mnie czasem działało nawet jak słuchałem innej stacji), nagle słyszysz ten beep i wiadomości o korkach, wypadkach itp.

Tak jest w teorii, a w praktyce to stacje różnie nadają i na przykład w tych co mówiłeś, to pewnie nadają cały czas taki komunikat i ciągle Ci piszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam podobny problem u mnie piszczy i na radiu i na płycie dziwne ale po dodaniu gazu piszczy coraz głośniej to wkurza a gdy wyłanczam stacyjke to przestaje i gra normalnie może to jakiś alarm po orginalnym rodiu (radio AVG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...