Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Studnia głębinowa - ma ktoś ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam intersuje mnie zrobienie studni glebinowej na mojej działce - mam kilka pytan

czy ktos juz ma taką studnie

jakie sa koszty

co jest jeszcze potrzebne czy jakies pozwolenie czy co

prosze o informacjie z gory dziekuje

Opublikowano

Jeśli chcesz prowadzić tam działalność,to musisz uzyskać pozwolenie wodno prawne i badania/odbiór hydro-geologiczny.

Jeśli będzie stał tam dom mieszkalny nie są konieczne pozwolenia.

Cena bicia studni,to ok.150-200zł metr+ pompa i zbiornik.

Tak więc ostateczny koszt zależny jest od tego jak głęboko jest woda.

Jeśli nie masz jeszcze pozwolenia na budowę,to potrzebne jest pismo z gminy,że nie ma możliwości podłączenia z wodociągu.

Bo jeśli w miejscowym planie zagospodarowania jest taki wymóg,to nie uzyskasz odbioru budynku przed podłączeniem się do nitki wodociągowej.

Opublikowano
  • Autor

woda jest w dzialce ale chcialem miec oprocz tego studnie glebinową - wiadomo koszty sie by szybko zmniejszyly

to bedzie domek jednorodzinny

w czewie powiedzieli mi na gotowo 400 zł za metr WIERCENIA okolo 20 do max 30 metrow

i nie wiem czy to duzo czy malo czy wallą w ciula

Opublikowano

400 zł za metr kopanie

studni głębinowej sie nie kopie :wink4:

Opublikowano
  • Autor

wiem wierci ;-) tos napisal :tongue4:

Opublikowano

wiem wierci ;-) tos napisal :tongue4:

taka mala anegdota ze studnio glebinowa... Wiercona byla kiedys u mnie no i znachor :wink4: stwierdzil ze tu jest woda... 3 odwierty i nic :gwizdanie: Otoz jak sie okazalo woda byla ale w jednej z rur byl zaklinowany zdechly szczur :decayed: poniewaz lezaly w stodole... I studnia nie powstala :decayed:

Opublikowano

Dzo-Dzo jak już masz wodociąg,to wystarczy studnia z wodą podskórną,jeśli grunt jest żwirowy,to będzie na 100% czysta.

Wykopałem taką na czas budowy,woda rozpoczęła się na 4,5metra,oczywiście bez różdżkarza nie może się obejść.

Później wybiję w tym miejscu głębinową,całkowity koszt ok. 3,5tyś.

Badałem ją w sanepidzie i podobno jest zarąbista, wydajność 10tyś. l/h

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.