Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szum powietrza koło kierowcy


TAZdar

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pewien problem

kupiłem autko i było trafione w przedni słupek ( sprzedawca mówił" auto niebite ") frajer, dopiero po fakcie takie rzeczy wychodzą, i nie wiem dokladnie od czego zaczać jak sprawdzić skąd dobiega szum powietrza zaczyna mi szumieć przy 80 km/h i dosyć mnie irytuje czy wam też szumi przy tej prędkości wiatr, a moze to normalne ?

prosze o pomoc moze jakas firma, zakład co sie zajmuje takimi rzeczami albo jakieś domowe sposobu

stawiam piwko za pomoc

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli słupek przestawiony to ciężko będzie samemu.

spróbuj na śrubach poregulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomoże to wam jak powiem ze uszczelka dolega do drzwi ale miedzy boczkiem a dzwiami jest szpara na 4 mm bo z tego co wiem to w tym modelu uszczelka dolega dołem do boczku a nie do ramy drzwi(blachy)

ale u was tak nie szumi przy tej prędkości co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u was tak nie szumi przy tej prędkości co ?

nawet w ferrari przy 250 szumi :)

poszukaj i poczytaj na forum jest o tym cała masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ferrari przy 100 uszy urywa :P

ja sie tylko pytam czy 100 km/h szumi wam w waszych autkach bo wydaje mi sie ze to wina zle poskladanej bryły auta po wypadku

Może to wina zawiasów? Był już temat na forum o kończących się zawiasach, szumach w aucie podczas jazdy i o ich wymianie. Ponoć pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to nie bedzie wina zawiasów jak ruszam drzwiami w kazda strone to nie czuje luzów jakies inne pomysły

HELP :slina:

a takie pytanie na boku jak drzwi sie ciezko zamykaja to zawias umarł bo smarowalem go WD40 i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też szumiało,i myślałem że był bity,ale na szczęście nie :> to problem z uszczelką, wymieniłem na inną i jest ok. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 lubiły siadać zawiasy więc zacząłbym od regulacji zawiasów drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w b5 też szumiało po stronie kierowcy ale okazało się że przednia szyba była wymieniana i jakis medyk w dolnym rogu dał za mało a raczej prawie nic kleju pod szybę to i szum był niesamowity również gdzieś w okolicach 90km/h. ponowne wyjęcie szyby ,nowy klej na całości i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś zgadł @up Jak mi malowali dach to wycinali szybe i powiedzieli mi ze nie ma kleju w rogu pod szyba potem jak wstawiali to dali klej ale nic to nie pomogło

a zawiasy o ile to one to oba na drzwi czy tylko dolne wymienic, i jakie jakie czy orginalne z salonu kupic ?

a czy przez wyrobiony zawias moga sie ciezko drzwi otwierać to znaczy stawiaja wiekszy opór przy otwieraniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś zgadł @up Jak mi malowali dach to wycinali szybe i powiedzieli mi ze nie ma kleju w rogu pod szyba potem jak wstawiali to dali klej ale nic to nie pomogło

a zawiasy o ile to one to oba na drzwi czy tylko dolne wymienic, i jakie jakie czy orginalne z salonu kupic ?

a czy przez wyrobiony zawias moga sie ciezko drzwi otwierać to znaczy stawiaja wiekszy opór przy otwieraniu?

No znawcą nie jestem ale tak na logikę, to chyba całkiem prawdopodobne. Po otwarciu drzwi to one wiszą chyba tylko na zawiasach, więc skoro po otwarciu czujesz opór przy ruszaniu drzwiami to mogą być już zmęczone zawiasy. Zakładam że porównałeś sposób w jaki otwierają się te problematyczne drzwi od pozostałych drzwi i jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam ten sam problem..i to niemusi oznaczac że miałeś bity samochód w boczek...mój jest orgynalnie bezwypadkowy (sprawdzałem własnym miernikiem osobiście)...I rownież mi szumi...jest to spowodowane zużyciem "wkładek zawiasowych"...zapewne próbowałeś sprawdzić czy masz luźne drzwi (czy zwisają)- przy otwartych drzwiach i zapewne niewyczułeś żadnego luzu. sproboj to samo zrobić przy przymknietych (znaczy takich juz bliżej zamknięcia). Posrpawdzaj przy różnym rozwarciu drzwi. U mnie przy prawie zamkniętych zaczyna się luz tzn, zwisają (opadają przy zamknięciu) przez co robi się luka między słukiem a drzwiami przez co uszczelka nidolega i również przy wyższych prędkościach mi świszczy powietrze. Właśnie jestem na etapie naprawy tego ale czekam az się zrobic cieplej.[br]Dopisany: 23 Luty 2011, 22:09_________________________________________________dodaż że owe swiszczenie również wystepuje od strony kierowcy..natomiast drzwi od pasażera niemają zadnego luzu przy żadnym kącie rozwarcia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten problem i nie musiałem zmieniać żadnych zawiasów, wystarczyło tylko ściągnąć tapicerkę z drzwi, następnie po bokach znajdują się 4 śruby torx (po 2 z każdej strony) luzujemy je, i możemy przystąpić do regulacji samej górnej ramki (tej po której porusza się szyba) następnie wszystko skręcamy i cieszymy się ciszą w aucie. Z czasem po prostu owa ramka opada i to ona jest główną przyczyną szumów w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...