Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] --EMBLEMATY-- Jak Je Porządnie Przyczepić ?


STO_PROCENT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post a zarazem prośba o pomoc mianowicie jakis miesiąc temu zmieniłem audi, obecne nie posiada Embleatów(jest jedynie środkowy znaczek Audi ) na klapie bagażnika a chciałbym je mieć.

Na allegro takowe emblematy są dostępne wiećz nabyciem samych emblematów nie będzie problemu, schody zaczynaja sie nieco pózniej to znaczy przy samym "montażu" tych "literek i cyferek" :>

Z pozoru gra nie jest warta świeczki ale...

Jak Mam sie do tego zabrać?

Czy klej nie zniszczy w tym miejscu lakieru?

Jaki klej i czy wogóle klej?

Jak to "przyczepić" we właściwym miejscu tak żeby nie wyglądało jak przysłowiowe "..pół d..y zza krzaka.." :disgust:

Może ktos ma link do odpowiedniej strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie tasma dwustronna, zaden klej.

Szerokosc tasm jest wiele rodzaji, wiec cos dobierzesz.

Jedz do jakiegos sklepu z lakierami, napewno beda mieli.

Jak nie to jakies Nomi, czy cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginały powinny mieć taśmę dwustronną naklejoną jeśli nie to masz trochę zabawy z doklejaniem jej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma dwustronna ok

przypuszczam ze powinna byc bezbarwana?

a jak może wyglądać trwałość takiego "zestawu"

szczerze to myślałem o kupnie potrzebnych mi emblematów na szrocie - używanych ( związane to jest z tym ze po ewentulanym pomyślnym montażu świecące nowościa emblematy będą przy orginalnym kilkunastoletnim środkowym znaczku niezbyt dobrze wyglądały :kwasny: )

Ale .. takie uzywane najprawdopodobniej nie bedą miały takowej taśmy (tez nie dobrze)

Jak myślicie czy takie emblematy z taśmą bedą odbiegac wyglądem albo "czymś" innym od orginalnych (zależy mi na tym aby były maksymalnie zblizone do orginału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw znaczkow ale raczej nie sprzedam i byly one przyklejone nie na bezbarwna tasme.

Poprostu znaczki maja zaglebienia i jak przykleisz to tasmy nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest mozliowsc odklejnia cyferek bez uszkodzen lakieru?? mailem malowany kuferek II klapa i mechanik przykleil mi znaczek :a4fan: aczkolwiek klapa jest z anglika i 4 jest odwrotnie;/ da sie to teraz odkleic??CChe zostawic tylko znaczek :audi: na srodku klapy.

Trzeba najpierw podgrzac czy w jakis inny sposob( napewno nie bede niczym podwadzal nma surowo) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potrafisz to mzoesz wyjac ostrze z nozyka (waskie) wysuwanego i je przesuwajac ciagnac po znaczku (miedzy znaczkiem a blacha) jednoczesnie wyginajac je w luk.

Reszte tasmy to juz jakos usuniesz.

Kiedys byl chyba temat walkowany o znaczkach na forum.

Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NUTI napisał : "Taśma dwustronna nie taka zwykłą cieńka bezbarwna, tylko dwustornna piankowa do listw np. na drzwi itp. Tym najlepiej przykleisz"

wiec mam pytanie Czy po przyklejeniu emblematów na ta taśme bedzie widoczna wieksza szczelina patrząc w góry w porównaniu do orgilalnego środkowego emblematu? chodzi mi o to czy patrząc z góry bedzie widoczna pianka? nie wiem czy "język giętki powiedział to co pomyślała głowa" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co Ci chodzi i jak napisalem wyzyej: emblematy od drugiej strony maja zaglebienia wiec szczelina raczej nie powinna byc wieksza niz oryginalnie.

Dla upartych moge zrobic foto zerwanych emblematow. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zawsze sie jakis znajdzie :kox:[br]Dopisany: 29 Listopad 2007, 19:25 _________________________________________________Mam nadzieje, ze widac o co mi chodzilo

dsc00095ed8.th.jpg

dsc00091uw8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odciąć emblematy jest prosto, cienka żyłka wędkarska lub nić stylonowa, ładnie sie odcina. Na lakierze zostaną ślady po taśmie, ściągasz je palcem pocierając lub suchą szmatką. Jeśli zostaną ślady (zmatowienie itp) kupujesz pastę polerską lekko ścierną i po problemie. Mi to zajęło ok 30 min :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra tasma 3M i nie bedzie problemu, tylko odpowiednia szerokosc dobrac, a kupujac na a....o.pl znaczki powinny miec juz tasme, raczej :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma dwustronna z Obi lub z papierniczego, albo najlepiej ta do wykładzin :D

A w lecie słoneczko przygrzeje i znaczek pięknie Ci zjedzie, albo tak jak mnie kiedyś - się skrzywi.

Chłopaki, no ja Was proszę. Jak robić, to porządnie i kupić oznaczenia już z taśmą, albo wcale. A nie smarowć kromkę chleba gównem i wmawiać, ze to Nutella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wit.s co radzisz?

kupić nowe z taśmą?

ale czy nowe bedą pasowały pod względem grubości szerokości i wysokości do orginału?

mam taki adres ale cięzko stwierdzic czy beda to takike o jakie mi chodzi

jak myślicie?

http://www.allegro.pl/item271859653_nowe_emblemat_audi_a4_a6_1_9_2_5_tdi_2_8_2_6_1_8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Emblematy juz sa na "swoim" miejscu :>

Ponizej zapodałem foto( wybaczcie lekki przechył operatora komórki :))

może zdjęcie nie jest zbyt czytelne ale wydaje mi sie efekt końcowy jest widoczny

audi1bj6.th.jpg

dzieki za przydatne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej bylo to nakleić na wysokosci dolnej krawedzi na tablice rejestracyjna??

Mi to nie bardzo podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...