Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zużyte, stare wahacze - chcę się wyzbyć.


Ponki1986

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie przepraszam jeśli umieściłem ten post w złym miejscu :no:

Wymieniłem nie dawno komplet wahaczy z przodu, obie strony, górne i dolne, oraz łączniki. Teraz te stare części z Lem-a, po prostu mi leżą niepotrzebnie w garażu. Słyszałem o firmach które regenerują, lub po prostu skupują części samochodowe. Posiada ktoś namiary na taką firmę, najlepiej w okolicach Opole/Krapkowice/K-Koźle/Racibórz/Rybnik ? Nie chcę oddać ich na złom bo grosze za nie dostane.

PS: Posiadam również docisk i tarczę sprzęgłową na której można zrobić jeszcze spokojnie z 20-40 tyś. Tylko potrzeba nowe łożysko oporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komplet wahaczy razem z końcówkami drążków kierowniczych z firmy Febi zapłaciłem 1350zł. W sumie były to najtańsze z tych najlepszych dostępnych w mojej okolicy. Zanim dokonałem zakupu sprawdziłem ofertę w kilkunastu sklepach. Podam jakie ceny usłyszałem:

- Mapco 1460

- Meyle 2000 (w autoryzowany centrum Seat-Skoda-VW-Audi)

- Lemforder 3000 (w autoryzowany centrum Seat-Skoda-VW-Audi)

- TRW 1610

- Febi 1350, 1420, 1460 (w trzech różnych sklepach).

Wiadomo że wybrałem tam gdzie najtaniej. Dwie pierwsze pozycje odradzam. A co do robocizny, to czyniłem to po raz pierwszy, ale miałem do pomocy znajomego mechanika który zna się na rzeczy. W sumie zajęło nam to 4 godzinki bez pośpiechu. Złamaliśmy tylko dwa klucze :tongue4: A dobra rada: Nie żałuj odrdzewiacza (WD-40) :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komplet wahaczy razem z końcówkami drążków kierowniczych z firmy Febi zapłaciłem 1350zł. W sumie były to najtańsze z tych najlepszych dostępnych w mojej okolicy. Zanim dokonałem zakupu sprawdziłem ofertę w kilkunastu sklepach. Podam jakie ceny usłyszałem:

- Mapco 1460

- Meyle 2000 (w autoryzowany centrum Seat-Skoda-VW-Audi)

- Lemforder 3000 (w autoryzowany centrum Seat-Skoda-VW-Audi)

- TRW 1610

- Febi 1350, 1420, 1460 (w trzech różnych sklepach).

Wiadomo że wybrałem tam gdzie najtaniej. Dwie pierwsze pozycje odradzam. A co do robocizny, to czyniłem to po raz pierwszy, ale miałem do pomocy znajomego mechanika który zna się na rzeczy. W sumie zajęło nam to 4 godzinki bez pośpiechu. Złamaliśmy tylko dwa klucze :tongue4: A dobra rada: Nie żałuj odrdzewiacza (WD-40) :naughty:

WD40 to można przy rowerze robić..Do prac przy zawieszeniu to odrdzewiacze/penetratory WURTHa polecam. Ta cena za FEBI to żadna atrakcja bo na forum oryginały LEMFORDER'a można kupić za 1450,- +KW. Gdzieś na śląsku jest firma, która skupuje/regeneruje stare wahacze nie pamiętam jednak dokładnie gdzie to :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na śląsku jest firma, która skupuje/regeneruje stare wahacze nie pamiętam jednak dokładnie gdzie to

Firma o której pisze kolega jest w Bytomiu

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=105755.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...