Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ciśnienie w obudowie klawiatury


daciek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem w mojej B5 1.8t ANB zaczął się w zimie przy dużym mrozie. Po odpaleniu zaczął mocno dymić na biało-niebiesko, smród spalonego oleju i wywaliło uszczelkę spod obudowy klawiatury, mignęła kontrolka oleju. Po wizycie u mechanika okazało sie że zamarzła odma, po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy. Po paru tygodniach mróz i znowu to samo. Mechanik dla pewności wyczyścił odmę i wszystko ok. Parę tygodni później znowu duży mróz i to samo :wallbash: Działo sie tak tylko na dużym mrozie, poza tym wszystko ok, na vagu zero błędów, oleju raczej nie bierze, płynu nie ubywa.

Po tym wszystkim mechanik stwierdził:

1. odma czysta,

2. ciśnienie oleju w normie,

3. w obudowie klawiatury po dodaniu gazu powstaje duże ciśnienie

Możliwe przyczyny:

1. zużyte uszczelniacze zaworowe,

2. woda zamarzła w kacie i spaliny się nie wydostają odpowiednio powodując ciśnienie

Powiedział że bez zdejmowania głowicy się nie obejdzie. Koszt ok. 1800 zł! obota + ewentualna naprawa.

Nie chce się od razu pakować w takie koszty. Panowie skąd może sie brać takie ciśnienie w obudowie klawiatury? Możliwe jest to że zawór ciśnienia oleju się zaciął i pompa daje duże ciśnienie? Przez te uszczelniacze zaworowe? Pierścienie puszczają? Ten kat zamarzł? Odma? Dziwne że jak jest w miarę ciepło tzn powyżej -5C jest ok auto ma moc fajnie sie zbiera. Proszę o wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie oleju zawsze mozna spr , jak by kat byl zatkany to ciezko by odpalal o ile w ogole by zapalil wydech zawszemozna do spr poluzowac / odkecic od reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie tak dawno kolega w jakimś wątku miał problemy z ciśnieniem w komorze korbowej(połaczona z komorą zaworów) i rozwiązanie stanowił właśnie ezektor.Jest to urządzenie sterujące przepływem spalin z komory korbowej.Powinno być gdzieś za

tym plastykowym króćcem wychodzącym z komory silnika (pod kolektorem ssącym).Dowiesz się dokładnie jak odszukasz ten wątek.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=154823.0 Mnie było łatwiej go odnaleźć.

Pozdrawiam

Ps. Nie daj się wmanewrować w jakieś nawet małe remonty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to forum i czy za takie ciśnienie może byc odpowiedzialny ezektor? Co to jest, jak działa, i gdzie sie znajduje?

Witam

To ja miałem duży problem z wyciekami oleju w 1.8 ADR,nie były to duże wycieki ale trudne do usunięcia,byłem u mechanika powymieniał mi uszczelniacze i dalej to samo.

Pomyślałem że może coś spartaczył i rozebrałem wszystko jeszcze raz,powymieniałem wszystkie uszczelniacze wałków oraz wału i pompy i uszczelniacz korka wlewu oleju.W sumie to wymieniałem to ze 3 razy w ciągu dwóch lat.

Pomyślałem że może nowa odma się zatkała,rozebrałem w mak i nic.

I właśnie podczas tych ostatnich oględzin uwagę moją przykuł ezektor,po sprawdzeniu okazało się że jest zatkany.

Po wymianie na nowy w ASO ,jak ręką odjął,ani kropli wycieku nie znajdę.

Sprawdz dokładnie ezektor oraz wszystkie węże gumowe idące do niego,u mnie jeden był jeszcze dodatkowo dziurawy.

Tu masz rysunek gdzie tego szukać.

ezektor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten ezektor w moim aucie, zamówiłem nowy. Zobaczę co pomoże wymiana. Dzięki chłopaki za porady[br]Dopisany: 25 Luty 2011, 11:01_________________________________________________na rysunku tego nie widać ale na końcu wężyka nr 22 jest jeszcze jeden element chyba jakiś zaworek, koło odmy. Co to jest za zaworek? można go przeczyścić? [br]Dopisany: 25 Luty 2011, 17:32_________________________________________________Wymieniłem dzisiaj ten ezektor i zawór odpowietrzający. Problem pozostał, korek od oleju po odkręceniu podskakuje, z wydechu smród spalonego oleju. co mam dalej sprawdzić? Te uszczelniacze zaworowe czy może turbo padło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...