Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Zaniki mocy przy dużym mrozie - proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Koledzy, mam problem z moim paskiem. Pojawił się teraz, gdy auto stoi na mrozie całą noc (temperatura ostatnie 2 dni to -21).

Problem polega na tym, że gdy wjadę na szosę i chcę się rozpędzić - dodaje normalnie gazu - auto nie reaguje na gaz.

Sam moment startu nie wskazuje na brak mocy, dopiero jak dodaje gazu auto się toczy... Mogę wciskać gaz do oporu i nic.

Gdy lekko dodaje gazu, tak aby auto zdąrzyło nabrać prędkości z poprzedniego położenia pedału gazu to jakoś idzie, ale lichutko, jakby paliwa nie dostawał.

Gdy się rozgrzeje silnik i trochę postoi auto zapier... jak należy - nic mu wówczas nie dolega, jakby coś zamarzało przez noc i puszczało dopiero po ok 20minutach jazdy...

Poranne odpalenie jest od strzała przy tej temperaturze. Dosłownie świece raz zagrzeją i pali na wszystkie gary od początku nic nie zakuleje...

Dziś zabrałem ze sobą laptopa jadąc do pracy i zrobiłem trochę logów. Przy temperaturze -21 st.C czujnik temperatury dziwnie pokazuje, ale co się dzieje z przepływką? Ona jakoś skacze... Dodam, że m-c temu wymieniałem ją na Boscha (po regeneracji ze sklepu, bo taka była dostępna tylko).

Pozostaje mi czekać na waszą pomoc... ;(

Statyczne na zimnym silniku (temp.-9 wg FISa po 8,5h postoju)

003 engine i 007 instruments

http://img151.imageshack.us/img151/8155/007enginei003instrument.jpg

Statyczne na rozgrzanym aucie (temp. otoczenia -20st.C FIS po nocy)

000 (nie do końca nagrzany silnik) http://img411.imageshack.us/img411/9196/000statnaciepozimnoxls.jpg

001 http://img26.imageshack.us/img26/6136/001statnaciepo.jpg

003 http://img291.imageshack.us/img291/8527/003statnaciepo.jpg

004 http://img202.imageshack.us/img202/6372/004statnaciepo.jpg

007 http://img40.imageshack.us/img40/729/007statnaciepoxls.jpg

008 http://img59.imageshack.us/img59/5760/008statycznyxls.jpg

013 http://img10.imageshack.us/img10/4871/013statnaciepoxls.jpg

018 http://img155.imageshack.us/img155/4284/018statnaciepoxls.jpg

023 http://img15.imageshack.us/img15/280/023statnaciepoxls.jpg

Dynamiczne na ciepło

001 http://img88.imageshack.us/img88/9859/001dynamicznyciepyxls.jpg

008 i 011 http://img259.imageshack.us/img259/1252/008i011dynnaciepoxls.jpg

Dynamiczne na zimno

003 i 008 http://img156.imageshack.us/img156/7544/003i008synamicznepoprac.jpg

003 i 004 http://img19.imageshack.us/img19/599/003i004dynnazimnym.jpg

008 i 011 http://img534.imageshack.us/img534/9988/008i011dynnazimnoxls.jpg

Może ktoś rozgryzie o co biega??? ;(

Opublikowano

sądzę, że dwa logi dynamiczne pokazałyby w lepszym obrazie co się dzieje a mianowicie log 001 z 010 i drugi 008 z 010. Będzie wtedy widać ewentualną różnicę w dawce paliwa obliczonej i rzeczywistej oraz rzeczywiste ciśnienie doładowania, wartość MAFactual i procent wciśnięcia pedału gazu. Wstępnie już widać, że jest niedoładowanie i chyba przymarza sztanga i tu aż prosi się by to sprawdzić przy pierwszym odpaleniu silnika po nocy w 011 BS a muszę dodać, że mnie i innych forumowiczów z innych for to również przy obecnych mrozach się dzieje ale nie mam ochoty na tym mrozie grzebać przy aucie by to sprawdzać :foch:

Opublikowano

Bardzo czesto przymarza sztanga lub n75....i efekty takie sa. Postaw na noc do cieplego garazu i wtedy zobacz

Opublikowano
  • Autor

Dzięki wszystkim za porady, również koledze ciahciah :)

(filtr paliwa Knechta wrzuciłem jakoś w styczniu, więc nówka, a do ropki dolewam depresator zapobiegawczo na mrozy).

Dziś ruszając z pracy znów to samo. Stanąłem na poboczu i z determinacją dostałem się do N18. Odłączyłem wtyczkę i auto zaczęło normalnie jechać.

W weekend wrzucę inny zaworek. Zobaczymy czy to jego wina, czy może VACUM daje zbyt małe podciśnienie.

Czy ma to aż takie znaczenie?

A co jest z tymi temperaturami, które różnią się bardzo od tej otoczenia? Na zewnątrz -20, a temperatura powietrza zaraz po zatrzymaniu auta na poboczu -4,5, czy jakoś podobnie...[br]Dopisany: 24 Luty 2011, 17:47_________________________________________________Wracając do tematu, a w zasadzie kończąc go.

W piątek po pracy wymieniłem N18. Na drugi dzień mróz -11.

Test zdany pozytywnie. Wydaje się, że ciut lepiej ciągnie niż na szwankującym N18.

poniżej kilka logów:

http://img834.imageshack.us/img834/6080/011i010dyna.jpg

http://img813.imageshack.us/img813/5348/003i008.jpg

http://img641.imageshack.us/img641/3508/013narozgrzanymxls.jpg

Ciahciah, log 013 zrobiony na pełnym dogrzaniu... Co myślisz o tych korekcjach?

Opublikowano

ciężko mi powiedzieć na temat korekcji, szkoda że to nie jest AFN/AVG, ale według mnie szafa gra, turbo podrasowane no i pomiar przeplywki wysoki, nawet bardzo wysoki, może jakaś malutka nie szczelność w dolocie jest, przeliczyłem sobie jak ci się zbiera bolid na 4 i krótko mówiąc powiem ze masz fajną petardę :kox:

Opublikowano
  • Autor

:> :> :> a mi czasem już brakuje pod sandałem :evil:

Robert zrobił mi (jak to określił) średni program, na który przystałem i jestem zadowolony.

Wiadomo, że przyczepności póki co dobrej nie ma, ale często potrafi na 3 biegu przy 80km/h zamrugać trakcja podczas wyprzedzania :decayed:

Jak obliczasz te twoje całki? :wink4:

Opublikowano

ilość obrotów w czasie czyli 45s-29s=16s od 1344obr do 3948obr, ja te same obroty osiągam po 24s :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.