Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Co kupic do wymiany kompletnego rozrzadu??(ADP 11.1996r sedan)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,niedługo mam zamiar wymienic kompl. rozrzad co mam kupic ??a i słyszałem ze sa 2 typy paskow do tego modelu??(121 i 138 zebow??),czy pompe wody tez odrazu wymienic ??(niejest na pasku...)z gory dzieki pozdro

Opublikowano

pasek rozrządu 1 szt.

napinacz paska rozrządu 1 szt.

pompa wody 1 szt.

pasek wielorowkowy alternatora 1 szt.

pasek klimy 1 szt.

napinacz paska wielorowkowego 1 szt.

napinacz paska klimy 1 szt.

termostat 1 szt.

króciec wodny 1 szt.

Świece zapłonowe 4 szt.

Filtr powietrza 1 szt.

Filtr paliwa 1 szt.

Filtr oleju 1 szt.

Płyn G12 2 szt.

To chyba wszystko, ale zależy przy jakim przebiegu jest to wymiana. Były już zresztą tematy o ADP :)

Opublikowano
  • Autor

mam 140 tys.

Opublikowano

pasek rozrządu 1 szt.

napinacz paska rozrządu 1 szt.

pompa wody 1 szt.

pasek wielorowkowy alternatora 1 szt.

pasek klimy 1 szt.

napinacz paska wielorowkowego 1 szt.

napinacz paska klimy 1 szt.

termostat 1 szt.

króciec wodny 1 szt.

Świece zapłonowe 4 szt.

Filtr powietrza 1 szt.

Filtr paliwa 1 szt.

Filtr oleju 1 szt.

Płyn G12 2 szt.

To chyba wszystko, ale zależy przy jakim przebiegu jest to wymiana. Były już zresztą tematy o ADP :)

...co do wymiany termostatu i świec to bym się wstrzymał o ile są dobre... moim zdaniem nie ma sensu zmieniać jak są ok ale to tylko moje zdanie zrobisz jak uważasz :cool1:

P.S. a w liście zabrakło oleju :tongue4:

Opublikowano

Ano, olej wiadomo, skoro już filtr jest. Świece i termostat się wymienia zwykle dla zasady przy takich robotach, bo termostat później ciężko wyjąć w razie czego...

Pompa wody, napinacze klimy i micro to w sumie dopiero gdzieś przy 180k się zaleca wymienić... Ale jak kto woli, ja mam teraz właśnie wymianę przy 180k i robię to co napisałem. :decayed:

Opublikowano

pasek 121 i napinacz nic więcej nie potrzeba żadnej pompy (pracuje na osobnym pasku), termostatu, płynu G12 czy króćców. przodu całego też nie trzeba rozbierać tylko zdemontować zderzak i cały przód z chłodnicami nachylić i jest dostęp

Opublikowano
  • Autor

a napinacz to ta rolka napinajaca??

Opublikowano

Ale pompę wody pomimo że nie pracuje na rozrządzie też proponuję wymienić profilaktycznie. Ja też musiałem drugi raz rozbierać jak mi się wirnik urwał :wallbash:.

Opublikowano
  • Autor

wymienie pasek rolke(napinacz) i pompe a reszty paskow niemusze jak dobre??

Opublikowano

...a skąd wiesz że są dobre??Zużycia tak nie widać na "gołe" oko, no chyba że już cały pasek popękany to już co innego. Ja bym wymienił wszystko. Jak w sierpniu kupiłem samochód to zmieniałem cały rozrząd co tylko było można, teraz przynajmniej wiem, że wszytko jest wporzo i nie mam stresa jak gdzieś jadę w dłuższą drogę " czy pasek wytrzyma czy nie ". A jak mi przyjdzie kolejna wymiana( co raczej nastąpi ze starości a nie z przebiegu ) to wtedy wymienię same paski i rolki a z resztą dam sobie spokój bo będę wiedział ile maja te części przejechane.

A Ty zrobisz jak uważasz za stosowne, chociaż moim zdaniem na rozrząd nie ma co skąpić, bo takie skąpienie potrafi się zemścić w najmniej oczekiwanej sytuacji.

Opublikowano
  • Autor

to bym musiał tez napinacze(paska wielorowk.i paska klimy) nowe jak nowe paski??(niemowie o rozrzadzie bo to wiadome)

Opublikowano

Noo :) wiem że trochę tanie nie są ale jak po paru miesiącach okaże się że któryś z napinaczy się rozsypie i co znowu świeża robota + części. A tak z inne beczki to ile masz zamiar śmigać tym Oudikiem?

Opublikowano
  • Autor

no jeszcze troche a pozniej cos nowszego moze b6 hehe[br]Dopisany: 27 Luty 2011, 15:32_________________________________________________a mam tam jeszcze jakis jeden pasek od pompy wody taki krotki hehhe masa paskow

Opublikowano

...no to tym bardziej bym wymienił wszystko, dla świętego spokoju :wink4: a ten od pompy to musowo bo jak strzeli to albo czekasz na lawetę albo na znajomego który Cię ściągnie :naughty: dalszą jazdą możesz zaryzykować wtedy gejzerem pod maską :decayed:

Opublikowano
  • Autor

hehe no tak lepiej raz zrobic i spokoj...[br]Dopisany: 27 Luty 2011, 15:58_________________________________________________

Noo :) wiem że trochę tanie nie są ale jak po paru miesiącach okaże się że któryś z napinaczy się rozsypie i co znowu świeża robota + części. A tak z inne beczki to ile masz zamiar śmigać tym Oudikiem?

no jeszcze troche a pozniej moze b6 :naughty:heh

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.