Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak otworzyć awaryjne klape bagażnika w avancie?


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zacieła mi się klapa w bagażniku i nie moge jej w żaden sposób otworzyc. Czy istenieje jakieś awaryjne otwarcie tej klapy od środka? Na jutro jestem umówiony z elektrykiem aby zerknął co może być przyczyną że klapa się nie da otworzyć ale żeby coś sprawdzić trzeba zdjąc tapicerke i dostać sie do zamka ewentualnie do siłownika co w przypadku zamknietej klapy jest nie możliwe. Czy ktoś wie w jaki sposób moge otworzyć klapę awaryjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • położyć oparcie kanapy
  • wejść do bagażnika
  • otworzyć schowek na trójkąt ostrzegawczy
  • pociągnąć za pomarańczową plastikową linkę z kółeczkiem na końcu

Otwarte! :)

--

Pozdrawiam.

Sławek

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzylem schowek na trójkąt ostrzegawczy i niestety nie mam tam żadnej pomaranczowej linki z kólkiem. Natomiast mam jakąs pomaranczowa linke w bagażniku w schowku po prawej stronie gdzie znajduje sie soobofer. Co to za linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzylem schowek na trójkąt ostrzegawczy i niestety nie mam tam żadnej pomaranczowej linki z kólkiem. Natomiast mam jakąs pomaranczowa linke w bagażniku w schowku po prawej stronie gdzie znajduje sie soobofer. Co to za linka?

Do awaryjnego otwierania klapki wlewu paliwa.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, czyli pozamiatane i klapa bedzie zamknieta na amen chyba, że jakiś cudem się sama otworzy.[br]Dopisany: 25 Luty 2011, 13:04_________________________________________________Czy w B6 można dostać sie do zamka jak jest zamknieta klapa albo czy moge te boczki zerwać przy zamknietej klapie? Bo niestety za nic nie moge otworzyć bagażnika i pomimo, ze chce to naprawić nie mam sie jak dostać do zamka no chyba, że da sie to rozebrać jak jest zamknieta klapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem do swojego samochodu sprawdzić, czy da radę zdjąć tę tapicerkę przy zamkniętej klapie i myślę, że powinno się udać.

Wszystkie cztery śruby są dostępne. Odkręcanie może być trochę męczące, bo są nisko nad podłogą, ale się da.

Potem pozostaje już tylko wyciągnięcie 6 metalowych spinek mocujących tapicerkę do klapy i 2 zatrzasków.

Przed robotą popatrz, gdzie dokładnie się znajdują - będzie łatwiej:

wymontowanieizamontowan.th.jpg

Jak będziesz to robił "z głową", na spokojnie, to nic nie powinno się złamać.

Powodzenia. :)

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być cos takiego, że jakiś bład jest w komputerze i jak sie podłaczy VAG i się go skasuje i będzie działać? Nadmienię jeszcze, że w srode mialem wymieniana szybe w klapie bagażnika (poprostu sama pękła z siebie w garażu nie mam pojęcia co się mogło stac). Być może jakieś kawałki szkła które wpadły pomiedzy klape a boczek cos blokują bo od kąd mi pękła szyba mam problem z bagażnikiem na początku się blokowal raz go otworzyłem raz nie a od wczoraj sie zablokowal i nie idzie go otworzyć.

P.S. Kluczykiem sprawdzałem też nie idzie go otworzyć.[br]Dopisany: 25 Luty 2011, 16:53_________________________________________________Nie wiem co sie stało ale jak podjechałem dzis do elektryka to sprobowalem jeszcze raz otworzyć i klapa sie otworzyła ale juz jej nie zamykałem bo bałem sie ze znow sie zablokuje. Elektryk mi sprawdzi co jest grane z tym zamkiem.[br]Dopisany: 26 Luty 2011, 09:52_________________________________________________Elektryk dostałsie do środka powyczyszczał wszystko i działało wczoraj jeszcze a dzis znow sie przycina klapa raz sie otworzy a raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem do swojego samochodu sprawdzić, czy da radę zdjąć tę tapicerkę przy zamkniętej klapie i myślę, że powinno się udać.

Wszystkie cztery śruby są dostępne. Odkręcanie może być trochę męczące, bo są nisko nad podłogą, ale się da.

Potem pozostaje już tylko wyciągnięcie 6 metalowych spinek mocujących tapicerkę do klapy i 2 zatrzasków.

Przed robotą popatrz, gdzie dokładnie się znajdują - będzie łatwiej:

wymontowanieizamontowan.th.jpg

Jak będziesz to robił "z głową", na spokojnie, to nic nie powinno się złamać.

Powodzenia. :)

--

Pozdrawiam.

Sławek

jak to jest z tymi 2 zaczepami bo podwarzałem wszędzie i nie mogę ich znalezć

podwarzać na boki czy do dzyby?

najbardziej wkurw***ca czynność jaka do tej pory mnie spotkała :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podwarzać na boki czy do dzyby?

Dokładnie tak, jak to jest pokazane na rysunku - równolegle (prawie) do płaszczyzny szyby.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podwarzać na boki czy do dzyby?

No ale o co ma się oprzeć zagięcie tego wihajstra?

bo tylko o szybę mozna oprzeć

Dokładnie tak, jak to jest pokazane na rysunku - równolegle (prawie) do płaszczyzny szyby.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale o co ma się oprzeć zagięcie tego wihajstra?

bo tylko o szybę mozna oprzeć

W miejscu, w którym na rysunku wkładany jest wihajster, dolna część osłony klapy (czyli ta, którą masz zdjąć) zachodzi takim "ząbkiem" za górną osłonę.

Czyli musisz haczyk włożyć tak, by zawadzić nim o plastik ściąganej osłony i wysunąć ten ząbek. Potem z drugiej strony to samo.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.już zdjąłem poprostu zaczepiłem i pociągnąłem do siebie.

Problemem jest teraz brak napięcia na siłowniku od centralki klapy

dodam,że zasilanie jest wszędzie oprócz centralki klapy.

gdzie może leżeć przyczynac i jak leci wiązka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.już zdjąłem poprostu zaczepiłem i pociągnąłem do siebie.

Problemem jest teraz brak napięcia na siłowniku od centralki klapy

dodam,że zasilanie jest wszędzie oprócz centralki klapy.

gdzie może leżeć przyczynac i jak leci wiązka?

myślę ze najprostszym sposobem byłoby podanie na krótko 12v, otwarcie klapy, a dopiero później szukanie awarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.już zdjąłem poprostu zaczepiłem i pociągnąłem do siebie.

Problemem jest teraz brak napięcia na siłowniku od centralki klapy

dodam,że zasilanie jest wszędzie oprócz centralki klapy.

gdzie może leżeć przyczynac i jak leci wiązka?

myślę ze najprostszym sposobem byłoby podanie na krótko 12v, otwarcie klapy, a dopiero później szukanie awarii

ale ja klapę mam otwartą

pytanie gdzie mogły załamać się kable od siłownoka centralki

i gdzie lecą/którędy między klapą a budą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...