Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Valtek - regenerować czy wymienić - opinie


Rattlesnake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaznaczę od tego , że nie narzekam na gaz w moim aucie. Zdaję sobie sprawę , że pewne elementy układu zasilania gazem się zużywają i wymagają interwencji.

Mam wtryskiwacze Valteka - auto śmigało bezproblemowo w zasadzie jednak jakiś czas temu zaczęło falować na gazie.

Okazuje się , że 2 wtryskiwacze się przycinają - na ucho słychać po odłączeniu od nich zasilania. raz już zestaw naprawczy do nich zapodałem - jakieś -30 tyś km temu - problem był podobny i operacja pomogła.na sekwencji przejechane w sumie około 90 tyś. Filtry wymieniane regularnie.

i teraz pytanie - bawić się w zestaw naprawczy - na allegro jest za 45 pln + wysyłka , czy wymienić listwy na nowe - koszt 2 x 130 pln?

różnica w cenie jest - ale d*py nie urywa. Wiem , że po wymianie potrzebna będzie kalibracja - ale to też ogarnę w ramach pomocy sąsiedzkiej. co Wy na to? Rzeźbić z zestawem czy wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regeneracja jest dziecinnie prosta,tak ze wolalbym kupic zestaw do regeneracji i tloczki ze sprezynkami sam wymienic-taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie zestawu trzeba skalibrowac wszystkie wtryskiwacze, a tak wogóle Valdki nie do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogóle Valdki nie do tego silnika

a dlaczego? :mysli:

ja jeżdżę trzy lata i dopiero jeden albo dwa były zmieniane - już nie pamiętam

także myślę że nie jest źle :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie masz rozjazdy miedzy stronami silnika ( pod warunkiem wpełni sprawnosci silnika) a zrozumiesz dlaczego Valdki nie sa najlepsze do V-ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie narzekam na Valdki , przelatałem sporo i nie było problemów. z tego co wiem mogę zarzucić jeszcze Magic lub Matrix do tego zestawu co mam, tak mi komp pokazuje, tyle , że koszty większe... kalibrację mam ogarniętą przez koleżkę gazownika - koszt 4 pak - nie więcej.

Koszt 2X126 pln za nowe listwy, skłaniałbym się zatem chyba ku wymianie i spokojnej głowie na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...