Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] A4 2,5TDI 150kM spadek mocy


mark31

Rekomendowane odpowiedzi

Bratpit jeszcze mnie jedno bardzo ciekawi, slyszales kiedys o dziurawieniu odmy? Bo mnie wcielo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratpit jeszcze mnie jedno bardzo ciekawi, slyszales kiedys o dziurawieniu odmy? Bo mnie wcielo...

nisłyszałem i niechce słyszeć - przedziurawić to sobie można uszy , a odme sie poprostu wymienia. Ale nietakie wynalazki w Polsce bywają , kiedys czytałem na AKP ktoś opisywał inny patent na odme , że oddał auto do mechaniora a ten wywiercił dziure w korku od wlewu oleju i powiedział ze juz sie będzie odpowietrzać :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat z filtrem odpowietrzenia skrzyni korbowej w 2,5 tdi ma duzo wspolnego. Filterek ten jest zbudowany z plastiku i swego radzaju zbrojonego stalowa nitka bandazu. Material ten zatrzymuje na sobie olej a pozwala na oddawanie zanieczyszczonego powietrza do odmy czyli przewodu laczacego skrzynie korbowa z ukladem dolotowym przy czym jedynie przy prawidlowa temperatura silnika (sprawny termostat) pozwala na pełne odparowanie zanieczyszczen z filterka.

Sa pacjenci, ktorzy wola zaoszczedzic te 215 zl i proboja myc filterek benzynami itp - nic to nie daje - wiec dziurawia ten material aby silnik mial sie jak odpowietrzac. Niestety skutkuje to obecnoscia oleju w ukladzie dolotowym.

Byc moze sa inne teorie na ten temat ale mam dosc dlugo ten silnik i spraktykowalem swoja teorie wiec pozwolcie ze bede sie jej trzymal.

P.S. Stwierdzenie "byc moze to rozswietli Ci troche temat -link" bylo adresowane do kolegi ktory ma problem ze spadkiem mocy, a nie do kolegi ktory pytal co ma wspolnego odma z termostatem - wtedy nie widzialem jeszcze posta z tymze pytaniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...