Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 Avant] Wymiana żarówek tyłnych lamp


MarEsp

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie (B5 Avant) Brak w wyszukiwarce wymiana żarówek tył w Avancie - są tylko dwa posty bez zdjęć i tylko do sedana.

Moje pytanko brzmi czy ktoś w Avancie B5 1997 r. wymieniał w tylniej lewej lampie żarówkę stopu ?

Trzeba od wewnątrz wykręcać całe bebechy czy tylko jak w Golfie II wyjąć wkład z żarówkami i od czego zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzysz tam, a juz bedziesz wiedzial co i jak.

Ludzie nawet wam sie nie chce zobaczyc jak cos jest zamontowane. :bicz3:

Rozumiem jakbys zajrzał i nie wiedzial co i jak to pytasz ale Tobie nawet nie chcialo sie tam zagladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otórz poczyniłem ruchy posuwisto-nachylająco-macające, lecz albowiem niechciałem wyłamać ksiakiegoś zacisku itp. dlatego zadałem pytanie czy KTOŚ (Żywy człowiek) robił to przede mną, co by czegoś nie złamać jak mi się to już zdarzyło w poprzednim aucie

JAK NIE MASZ NIC NORMALNEGO DO POWIEDZENIA I NIE MOŻESZ MI POMÓC TO ŚCIŚNIJ SOBIE ZWIERACZE NERWOWY CZŁOWIEKU I POWSTRZYMAJ SIĘ OD PISANIA. Ktoś może być mądrym listonoszem a inny może być głupim profesorem. To że jesteś modem nie zwalnia Cię od powstrzymywania się od zaczepek i głupawych uwag nie na temat.

To przez takich "modów" jak Ty gówno można na tym forum znaleść, ba zaraz się pojawia "mądry" który wszystko psuje i ludziom odbiera się chęci do odpowiadania jak widzą taki komentarz jak wyżej "moda".

W wyszukiwarce jest opis do B6 - może jest podobnie jak w B5 ale tego na tym forum jeszcze nie napisano.

A teraz możesz dać mi bana lub ostrzeżenie ważny modzie.[br]Dopisany: 04 Grudzień 2007, 20:17 _________________________________________________Ps. A czy są ostrzeżenia dla modów ? :hi::mysli::no::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar to Ty kolego daj sobie na luz i nie krzycz. :polew:

Malo z krzeselka nie spadlem. :polew:

A jesli chcesz mnie obrazic lub masz osobiscie cos do mnie to napisz PW.

Nikt Ci nie kaze korzystac z tego forum skoro Ci nei odpowiada atmosfera.

Dla mnie jest tylko dziwne, ze pytasz o tak prosta rzecz i wyrazilem opinie na ten temat.

koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniałeś żarówkę stopu lewego w Avancie B5 ? Bo z prawej strony to jeszcze jakiś element od centralnego zamka ponoć przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem zarowke od przeciwmgielnych, czy dokladalem jeszcze jedna. Nie pameitam juz.

A korpus wyjmiesz sciskajac takie zatrzaski po srodku korpusu ( bedziesz wiedzial jak sie przyjzysz).

Niby przeszkadza ale z tego co ja pameitam w/w zarowke zamontowalem w nocy bez oswietlenia i wymontowywania pompki centralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam z urzędu, że - wymiana żarówki z tyłu w Avancie B5 jest prostrza niż w B6, (nie wiem po co udziwnili i utrudnili w B6 z odkręcaniem (luzowaniem) bocznej śróbki, ktoś za mało poluzuje i wyłamie klosz itp.) a w B5 sprawa prostrza, o ile będzie wiadomo że trzeba szukać od wewnątrz po uchyleniu klapki bocznej tapicerki - klamry plastikowej w połowie wysokości świateł, którą należy ścisnąć i wyjąć wkład z żarówkami. Po czym po wymianie żarówek włożyć w odwrotnej kolejności. Radzę poćwiczyć przy swietle dziennym, bo w ciemnościach pierwszy raz wymieniając można nawet tę czynność spiepszyć - bo to jednak tylko plastik i potrafi się łamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie (B5 Avant) Brak w wyszukiwarce wymiana żarówek tył w Avancie - są tylko dwa posty bez zdjęć i tylko do sedana.

Moje pytanko brzmi czy ktoś w Avancie B5 1997 r. wymieniał w tylniej lewej lampie żarówkę stopu ?

Trzeba od wewnątrz wykręcać całe bebechy czy tylko jak w Golfie II wyjąć wkład z żarówkami i od czego zacząć ?

Podłącze sie pod temat...

Tyle ze mnie chodzi o Avanta w wersji B6. Padła mi lewa zarówa od stopu i za zadne skarby nie moge jej wymienic.

Ponoc trzeba wyciagac lampe-ponoc trzyma sie na jednej srubie ktora widac po otworzeniu klapy bagaznika.Niestety po jej wykreceniu nie widac zadanego efektu :/ nie mozna wyciagnec lampy :/

Jak sie zabrac do tego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja mam tez taki problem co prawda B6 avant ale to nie ma różnicy.Odkręciłem ta śrubę która jest zaslepiona ale widoczna ale to nic nie daje owszem trochę ja poluzowało ale dalej sie trzyma... Wiec nie wiem co musze zrobic zeby wymianić zasraną żarówek.Tylko nie mówcie ze trzeba rozebrać pół tyłu zęby wymienić ją??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIBY DAWNO NIKT NIE PISAŁ, ALE MOŻE NADAL SZUKA. JA WŁAŚNIE WYMIENIŁEM żarówkę lewego stopu w karoserii. MYK POLEGA NA TYM, ŻE KLOSZ należy wyjąć odginając go delikatnie na zewnątrz auta a nie jak w instrukcji wzdłuż auta. dwa plastikowe zaczepy (trzpienie) są posadowione w tylnej części klosza i skierowane do środka auta. DŁUGO MI ZAJĘŁO zanim na to wpadłem, że schemat w instrukcji nie jest precyzyjny. później to banalna sprawa jest.

prawego stopu nie wymieniałem, więc niewiem czy jest inaczej.

ps

zanim zaczniesz ruszać kloszem odkręć śrubę dystansową wewnątrz bagażnika. pod zaślepką.

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawy tak samo... ja odkręcam śrubę do czasu aż zacznie przeskakiwać... nie wyciągam jej - choć to polecają

oczywiście mowa o B6/B7 Avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh wyciągnij ją to się z nią pożegnasz chyba że masz magnes mocny w śrubokręcie :) :) mi własnie wpadła przez przypadek pomiedzy karoserie auta a potem do zderzaka i głos o niej zaginoł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...