Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jaki maksymalny rozmiar opon na felgi 18''


fastfoodworld

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukam już wszędzie po necie i nie mogę do tego dojść więc pytam.

na felgi 18'' (oznaczenie 8Jx18H2) jakie oponki letnie mogę nałożyć? chodzi mi o maksymalny rozmiar.

stare oponki mam 225/40. czy mogę założyć spokojnie 225/45? jaki jest maks rozmiar opony na felgi 18''?

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Moze ktos wie jakby wygladala opona 225/40 R18 na feldze o szerokosci 7,5 cala .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do B6 optymalny rozmiar 235/40 możesz też 225/45 :cool1:

super, dzięki, o potwierdzenie mi chodziło. myślałem nad 225/40 jak mam teraz ale biorąc pod uwagę stan polskich dróg .. wole troszkę grubszą oponę .. może tak łatwo kapcia nie będę łapał :) bo na 225/40 dwa razy dziura w ciągu miesiąca f.uck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 225/40 zjeździłem 2 sezony po strasznych dziurawcach i nic się nie działo :wink4: 235/40 chcę założyć na ten sezon, a w poprzednim myślałem właśnie o 225/45. Komfort na nich jest bardziej odczuwalny niż na 225/40 - bez 2 zdań, ale przy bardziej obniżonym zawieszeniu obawiał bym się o tarcie na przedniej osi.

Właśnie zastanawiam się, czy na 235/40 nie będzie już obdzierać na szybkich skrętach, bo różnica jednak jest:

po lewej: 225/40

po prawej: 235/40

zdjcie0204.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o szerokość, to 235 to max przy ET do 35. 245 jest stosowane w A6C6, gdzie jest więcej miejsca, poza tym do B6 się nie nadaje - zamuli auto na max i manewrowanie tym pontonem raczej przysporzy Ci urwania głowy niż komfortu.

Jeśli chodzi o profil, to na seryjnym zawieszeniu nie słyszałem, żeby ktoś ktoś zakładał większy niż to podane przez Ciebie 225/45 - i tak ma na średnicy o 14,5 mm więcej niż pokazane na moim zdjęciu 235/40 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież 225/45/18 to już jest rozmiar opony jak w znacznie większych A6 C6, BMW E60 czy E-klasie - a Ty się jeszcze zastanawiasz czy można wyższe ?

znacznie lepiej będzie jak założysz małe 17" i wysoki balon 225/45 niż robić SUV z A4 i zakładać koła z większych aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież 225/45/18 to już jest rozmiar opony jak w znacznie większych A6 C6, BMW E60 czy E-klasie - a Ty się jeszcze zastanawiasz czy można wyższe ?

znacznie lepiej będzie jak założysz małe 17" i wysoki balon 225/45 niż robić SUV z A4 i zakładać koła z większych aut

:polew: kolega chce mieć duże kółko i jednocześnie troszkę komfortu :naughty: Do B6 już na forum ludzie wkładali 225/45 i nawet nie wyglądało najgorzej :wink4: Inną sprawą jest posiadanie wielgachnego balona :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ty nie mam zamiaru zakładać wyższych niż 225/45. jaki jest max rozmiar pytałem z tzw. czystej ludzkiej ciekawości :)

18'' fajna sprawa ale w obliczu stanu polskich dróg .. również ciężka ..

no nic, stanęło na 225/45 i dzięki wszystkim za konsultację ! :)

przecież 225/45/18 to już jest rozmiar opony jak w znacznie większych A6 C6, BMW E60 czy E-klasie - a Ty się jeszcze zastanawiasz czy można wyższe ?

przecież 225/45/18 to już jest rozmiar opony jak w znacznie większych A6 C6, BMW E60 czy E-klasie - a Ty się jeszcze zastanawiasz czy można wyższe ?

znacznie lepiej będzie jak założysz małe 17" i wysoki balon 225/45 niż robić SUV z A4 i zakładać koła z większych aut

:polew: kolega chce mieć duże kółko i jednocześnie troszkę komfortu :naughty: Do B6 już na forum ludzie wkładali 225/45 i nawet nie wyglądało najgorzej :wink4: Inną sprawą jest posiadanie wielgachnego balona :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze się wtrącę że nie zakładałbym 45 bo będzie to bardziej zbliżone optycznie do 17 niz do 18.

Nie widze sensu.

3 sezony śmigałem na profilu 225/40 i dopiero w tamtym roku roz.. oponę ale to przez debili drogowców którzy zostawili schodek po frezowaniu. Jakbym miał profil 45 też by poszła.

Szwagier i ojciec mają 45 tyle że na 17" i wielkiej różnicy w komforcie nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze się wtrącę że nie zakładałbym 45 bo będzie to bardziej zbliżone optycznie do 17 niz do 18.

Nie widze sensu.

3 sezony śmigałem na profilu 225/40 i dopiero w tamtym roku roz.. oponę ale to przez debili drogowców którzy zostawili schodek po frezowaniu. Jakbym miał profil 45 też by poszła.

Szwagier i ojciec mają 45 tyle że na 17" i wielkiej różnicy w komforcie nie widzę.

no tak ale w mieście, gdzie jest pełno torowisk tramwajowych, sporo kostki brukowej i też pełno dziur, nie lepiej jednak nieco wyższy profil? ta różnica między 40 a 45 nie da nic? dodam jeszcze, że z braku laku idę w tanie opony (minerva) chociaż opinie o nich słysząłem całkiem pozytywne ..

doradźcie koledzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest uwarunkowane posiadaną gotówką - rozumiem to doskonale, ale szczerze powiedziawszy wolałbym za te same pieniądze kupić komplet markowych używek w eleganckim stanie. Jakoś bezpieczeństwo chyba bardziej do mnie przemawia niż chęć posiadania nowej opony :wink4:

Różnica w cenie nie wynika niestety jedynie z taniej, chińskiej siły roboczej, ale w większości z materiałów, własności, itp.

Założysz i tak co zechcesz, ale warto czasem posłuchać kogoś z boku. Tak samo jest z Nankangiem NS2 - wiem, wiem, zaraz odezwą się użytkownicy, którym nic nie przeszkadza, bla bla bla. Prawda jest taka, że większość jest chwalona na suchej, a niezbyt pochlebne opinie zbiera na mokrej nawierzchni.

Jeden raz w życiu jeździłem na praktycznie najlepszym modelu Wanli (bo na nich kupiłem Cuprę) i nigdy w życiu świadomie czegoś takiego nie założę :wallbash:

Podana przez Ciebie Minerwa pojawia się na samiutkim początku listy allegro, gdy sortujesz opony w tym rozmiarze wg ceny.... :gwizdanie: Podobna sytuacja ma się do sprzedawanych aut - na początkach są zawsze "igiełki i okazje" :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, wszystko uwarunkowane jest gotówką .. heh

z markowymi używkami nie jest łatwo w necie, bo często rzeczywistość mija się z opisem, a targać się ze ściemniającym sprzedawcą .. kto ma na to czas?

o tej minervie widziałem kilka postów na różnych forum, ale też nie jestem przekonany .. chociaż opinie miała dobre jak na chińszczyznę. prawda, na mokrej nawierzchni lepiej uważać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba szukać okazji. ja swoje kumho kupiłem za 312 szt. co prawda juz 3 lata temu ale czasem się takie okazje trafiaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...