Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Radio cb do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

koledzy bede kupowal to radio i mam prosbe aby ktos kto sie zna na cb ocenil parametry tego radia,jakie sa jego plusy i minusy.

http://www.strefakierowcy.pl/product/id/980

czy bedzie dobrze odbieralo/ :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o radio to jest to tak zwany ręczniak, i bardziej polecany w teren niż do samochodu, ale to tylko w teorii;) W praktyce sam go używam w samochodzie i jestem z niego bardzo zadowolony, czysto odbiera jak i nadaje. Bez problemu mogę się dogadać z innymi kierowcami, i nie jest to taki szumofon jak czeto piszą o nim na różnych forach. Choć może to jest kwestia anteny z jaką kto go użytkuje. W kwestii anteny to z racji małej ilości filtrów i pokręteł regulacyjnych, raczej nie nadaje się do dużych anten, gdyż te będą ściągały dużo śmieci z eteru a to radio nie da rady ich przefiltrować, w wyniku czego więcej będzie szumieć, niż czysto odbierać. Lepiej współpracuje z małymi antenkami jak np. president florida, czy georgia. Sam używam go z anteną president georgia, i z czystym sumieniem polecam ci taki zestaw. Antena hustler jest według mnie za mocna dla tego radia, i będzie ściągać sporo zakłóceń, ale to tylko moja opinia ktorej nie sprawdziłem w praktyce wiec mogę sie mylić. Testowałem tego alana kiedyś z anteną president ml145 to zdecydowanie odradzam, gdyż więcej było szumów i zakłóceń które ta antena ściągała niż dobrego odbioru.

Podsumowując ja używam alana 42 + president georgia, i jestem zadowolony z tego zestawu, w zamian otrzymuję 5km dobrego zasięgu co mi w zupełności wystarcza, zarówno w mieście jak i w trasie. Radio posiadam już 1,5roku i gdybym miał wybierać to kupił bym je jeszcze raz.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożył bym 50zł i kupił johnego II :decayed: zupełnie inna klasa radia lepsze filtry itd :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kolego pytam o ocene tego radia a nie jakiegos tam yosana.potrzebuje wiedziec z jakimi antenami dobrze sciaga i takie tam :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj się dużo opini bo mało kto kupuje takie radio bo po pierwsze jest nie poręczne lepiej trzymać małą gruszkę niż takie ustrojstwo. Antena powinna pasować każda im krótsza tym mniejszy zasięg, dłuższa lepszy odbiór i zasięg ale i więcej szumów i tu jest kwestia filtrów i klasy radia jak jest dobre to wszystko bardzo ładnie powycina i odbiór jest idealny. Ja mam Johnnego II do tego antena sirio 145 zbiera rewelacyjnie radyjko wycina szumy zasięg jest rewelacyjny. Co do anteny hustlera nie polecam mi wytrzymała rok czasu, innym użytkownikom też podobnie poza tym kiepsko zbiera. Natomiast anteny prezydenta :mysli: według mnie się płaci tylko za nazwę można znaleźć bardzo dobrą antenę za wiele mniejsze pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tutaj wlasnie pytanie jaka antene wybrac do tego radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan 42 to opcja zwana ostatecznością - funkcjonujesz na zasadzie pasożytniczej, radio ma bardzo słabą modulację. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogł bys to jasniej opisac?o tej modulacji?bo ja sie na trym wogóle nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio tych wymiarow musi miec ograniczone parametry - niestety dobre nadawczo i odbiorczo radia są z reguły dużo większe. Przy tym radiu musisz liczyc się z słabym odfiltrowaniem (bedzie szumiec bardzo) i słabym nadawaniem (modulacją). Praktycznie mozna na tym sprzecie tylko słuchac lub nadawac na bardzo bliską odległość. Dodatkowo cena tego radia na strefiekierowcy z hustlerem to jakies nieporozumienie :polew: .

Nie chcesz sie zrazić - wybierz cos innego :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kolego pytam o ocene tego radia a nie jakiegos tam yosana.potrzebuje wiedziec z jakimi antenami dobrze sciaga i takie tam :mysli:

Ściąga dobrze z dobrymi antenami :decayed:. Antena ma taki parametr ZYSK im większy tym lepiej ściąga.

Radio też ma taki parametr jak czułość, to twoje ma 0.5uV przy SINAD = 10dB. Parametr SINAD podaje jakie będą szumy przy tej czułości. Mówiąc wprost radio które ma czułość 0.5uV przy SINAD = 20dB będzie mniej szumieć niż to twoje.

Porównaj te parametry z innymi radiami i zobaczysz, że są lepsze i tańsze radia. Tu chyba płacisz za wymiary tego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja smigam na midlanie 199 z antena alan-midland przykrecona wzamian anteny fm i super odbiera, a wczesniej mialem pierwsza magnesowke presidenta florida i kapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąga dobrze z dobrymi antenami :decayed: . Tu chyba płacisz za wymiary tego radia.

kolego ks a mogl bys podac przykładowe anteny z którymi bedzie dobrze sciagał?

racja place za wymiary bo nie chce duzego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być takie:

http://www.strefakierowcy.pl/516,antena-wilson-little-wil-98cm-.html

http://www.strefakierowcy.pl/68,antena-president-missouri-72-cm-.html

Z krótszymi antenami będzie mniej szumieć ale to ze względu na mniejszy zasięg tych anten. Co do Hustlera IC-100 to bardzo często trafiają się podróbki, które trudno wyregulować i które się szybko rozlatują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzxieki kolego za pomoc.teraz bede sprawdzal.hyba kupie ta presidenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Missouri to ulubiona antena amatorów cudzej wlasnosci - jak chcesz cos w ten desen i nie chcesz miec duzych strat finansowych - wez Yosan Missouri (te same osiągi, podobna jakosc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Missouri to ulubiona antena amatorów cudzej wlasnosci

jak mam to rozumiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiasz pod marketem - a zastajesz z reguly odciety kabel, polska rzeczywistosc :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha o to ci chodzi.i o to sie tez obawiam. :gwizdanie: bo to jest wielki problem w naszym kraju. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...