Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] łożysko wiatraka chłodnicy


mateo_81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanko odnośnie w/w łożyska. Czy ono jest wymienialne. Bo co niektórzy w sklepach twierdzą, że nie. Jest to łożysko na które zakłada się wiatrak ze sprzęgłem i to łożysko jest w obudowie aluminiowej (tej, do której przykręca się napinacz rozrządu i rolki paska wieloklinowego).

Z góry dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej chodzi z opisu o (059 122 303 halter fuer visko-kupplung silnik AKN) element do ktorego dokrecane jest wisko. Nie widze, aby bylo na rys. lozysko jako czesc zamienna, ale jeszcze poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienia się całe wisko (jest nierozbieralne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateo81, okresl sie dokladniej bo wisko jest przykrecane do kola pasowego, ktore to kreci sie na osce. czyli wystepuje tam jakies lozysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie pod kołem pasowym napędzającym wisko jest łożysko[br]Dopisany: 07 Grudzień 2007, 22:27 _________________________________________________17 - wiskoza, 18-koło pasowe,

http://img141.imageshack.us/img141/9851/wiskoib6.jpg[br]Dopisany: 07 Grudzień 2007, 22:29 _________________________________________________lub na wałku koła psaowego (uchwyt wisko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to na walku do ktorego przykreca sie kolo pasowe z wisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to łożysko w obudowie aluminiowej, do której mocuje się m.in. napinacz rozrządu i rolki pasa wieloklinowego. Na tym łożysku oracuje wentylator ze sprzęgłem wisko. Wymieniam, bo przy zmianie rozrządu mój mechanik zauważył, że łożysko już "chrobocze" :confused4: Już to zamówiłem i będę miał to na poniedziałek. Kosztuje "tylko" 715 zł :(. Ale przynajmniej będę później spokojny :) P.S. Dzięki za odpowiedzi. :thumbup:

P.P.S. Jest to numerek 24 na "screenshocie" który zapodał kolega mcm00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że dzisiaj jest niedziela to tego nie będę robił. chodzi o to, że nie daje mi spokoju to, że tego nie można rozebrać. Jak oglądaliśmy to z mechanikiem to zauważyliśmy, że ta piasta jest zakładana na wałek, który wchodzi w łożysko. Prawdopodobnie jest to wszystko ze sobą zgrzewane i jako że i tak to pójdzie na złom spróbuję to rozebrać (będę podgrzewał delikatnie tlenem i używał ściągacza hydraulicznego). Jestem niemal na 100% pewny, że po zdjęciu tej piasty okaże się, że jest tam pierścień zabezpieczający i łożysko da się wyciągnąć. Na pierwszy rzut oka widać, że jest to łożysko walcowe (podobne przychodzą do pomp wodnych itp.) więc jest na 100% dostępne. To oczywiście teoria, którą sprawdzę dopiero jutro (mam w domu do tego potrzebny sprzęt). I teraz prośba. Jeśli ktoś tego próbował, albo wie, że na 100% nie da się tego w ten sposób rozebrać to niech od razu ostudzi mój zapał, żebym się nie namęczył bez potrzeby :).

P.S. Mi to i tak póki co nie będzie potrzebne bo zamówiłem nową część i dałem zaliczkę, ale może eksperyment ( w razie powodzenia) komuś się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...