Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Znika Olej


Adikoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu ok. 1,5miesiąca mam problem ze znikajacym Olejem. Problemy zaczeły się podczas normalnego użytkowania a mianowicie zaczeło chodzić coraz głośniej a co najgorsze dzwięk przypominał klepanie dizla początkowo sprawe olałem lecz gdy auto zaczeło mi świrować podszarpywać podczas podjazdu pod górkę łapać muła postanowiłem to sprawdzić, pierwsze co zobaczyłem na stan oleju gdyż z włąsnej głupoty nie był sprawdzany jakieś 3-4 miesiące 2tyś km. Co się okazało bagnet był niemal suchy kropla oleju była jednynie na jego końcówce, po wytarciu i ponownym włożeniu nnie było już nawet kropli. Przyczyną dziwnych odgłosów były klepiące już zawory. Poleciałem odrazu do sklepu kupiłem 1l oleju zrobiłem dolewkę klepanie ustało, na bagnecie dalej susza dolałem jeszcze 2l juz się coś pokazało ponad połowa miarki więc uzanałem że narazie może być zobaczymy na ile starczy. Ku mojemu zdziwieniu po przejechaniu ok 1tyś km sytułacja się powtarza nie jest to może to samo bo już nie pozwoliłem zeby było az tak zle zeby klepały zawory ale znowu oleju jest trochę na końcu bagnetu a po wytarciu jak włoże jest suchy. Co dziwne gdy odpale auto nie zaświeca mi się kontrolka o braku oleju. A gdy po jakims czasie od zgaszenia sprawdzam ponownie stan to bagnet znowu jest mokry lekko na koncu. Co o tym myślicie? W tym tygodniu planuje wymienić uszczelniacze zaworowe może to pomoże nic innego mi nie przychodzi na myśl. Kopci na biało. Aha olej na bagnecie czarny... Nie wiem juz co o tym myśleć... A4 98r 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...