Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] ABS - wymiana "koronki" na przegubie i czujnika


kuchar80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam A4 Quattro 97 r.,

byłem zadowolony z jazdy do czasu przejechania dłuższego odcinka autostrady z prędkością pow.140 km/h, kiedy to pojawił się (jest tak każdorazowo) komunikat o uszkodzeniu ABS. Wcześniej miałem też wrażenie zbyt wczesnego działania ABS t.j. nawet przy 20 km/h. Komputer stwierdził nieprawidłowo działąjący czujnik prawy tył. Próbowałem ustawić jego odległość i ... teraz nie mam wogóle ABS a za to wielki wykrzyknik.

Za drugim razem komputer określił: "uszkodzony czujnik".Wyjąłem czujnik (był nieco przytarty ale cewka nienaruszona). Jestem gotowy go wymienić ale wydaje mi się, że czujnik został uszkodzony przez koronkę na przegubie - skorodowaną, pękniętą w 2 miejscach i nieco uwypukloną.

1. Czy koronka jest wymienna czy trzeba wymienić cały przegub (bo tak mi mówią w warsztatach - mam Quattro 97r, 1.9 TDI 110 PS)?

2. Czy mogę próbować dopasować starą koronkę?.

3. Jak wyłączyć ABS ? Wiem, że to nie najlepsze rozwiązanie ale nie stać mnie na serwis.

4. Gdzie i jaki czujnik kupić?

Z góry dziękuję za każdą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co sie dowiedzialem przy zmianie przegubow, to sa magicy ktorzy przeprasowywuja koronki, ale w A4 przynajmniej moim modelu zauwazylem ze koronka jest na stale zespolona z przegubem. nie polecam tej metody lepiej kupic caly przegub, co nowe to nowe a nie kombinowane.

Czujniki to droga sprawa W ASO koszt jednego to okolo 500zl, szukaj gdzies zamiennikow tanszych, chociasz orginal najlepszy.

Co do wylaczenia ABS-u to wydaje mi sie ze najprosciej bylo by wyjac bezpiecznik od ABS, ale nie wiem jaki by to mialo wplyw na auto, i nie uwazam tego za dobre rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

masz racie pełno tych fachowców co niby wiedzę mają.

pozostałości po komunie .

lecz nie wszyscy bo mój fachowiec trafił co jest grane

czujnik się uszkodził od syfu a co do koronek to tylko z odzysku

bo to zawsze taniej i orginał ja kupiłem od anglika i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam tak samo jak kolega kuchar80 tylko ze przy prędkości 120km\h w gore i to jeszcze jak skręcę lekko w lewo wystarczy zmiana pasa na lewy i już komunikat ABS i ( ! ) na vagu miałem błąd czujnika prawy przód czujnik ABS został wymieniony koszt 100zł ale problem jest dalej dodam ze wczoraj wymieniłem przeguby zewnętrzne (koszt jednego przegubu 86zł w tym smar i nowe osłony) dziś przetestuje Niunie jeśli po wymianie przegubów nie wywali mi komunikatu to dam znać [br]Dopisany: 17 Maj 2009, 22:22_________________________________________________JEDNAK PROBLEM JEST DALEJ!! ale zauważyłem ze dzieje się to przy tej samej prędkości ale w momencie jak wrzucę na luz jak powiedziałem o tym mechanikowi to powiedział ze któreś łożysko będzie do wymiany ni i pytanie wymienić łożyska? w sumie nic nie huczy! oskubać mechanik mnie nie oskubie ponieważ mam dobrego znajomego i nie kasuje mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...