Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Głośna praca popychaczy olejowych


kubat82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem polega na tym, że po dużym remoncie silnika tj: wymiana bloku, planowanie głowicy, rozrząd..., strasznie głośno pracują popychacze (bardzo wyraźne głośne stukanie). Mechanik stwierdził, że to wina popychaczy (trochę mnie to zdziwiło ponieważ miały około 5 tyś przebiegu ale może...), wymieniłem na INA, problem pozostał, sprawdziłem ciśnienie oleju jest jak w książce, wszystko ok, olej Castrol Edge z normą 505.00, 505.01 więc olej nie..., wałek jest w porządku tym bardziej, że przed remontem nie było takiego problemu, jak już wspomniałem głowica była planowana w profesjonalnej firmie, ale nie jestem pewien czy to nie wina głowicy.... Nie mam już więcej pomysłów proszę więc o pomoc. Myślę, że nie są to również wtryskiwacze bo jak odpuszczam gaz to też słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jak skladal rozrzad to cos ten mechanik sknocil i jest przestawiony.

jak bedzie przestawiony na pompie to twoje szczescie-gorzej jak na walku rozrzadu... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi klepało jak wrzuciłem do BQ srodek na czuszczeniu ukł.paliwowego i do tego lotos dynamic. przeczysciło sie niesamowicie az mi sie popierniczył kat wtrysku- a myślałem ze przeskoczył na czyms ale mój VAG'owy fachura- leo... poklika,ł poklikał powpisywał jakieś kodowania i silnik pracuje mięciutko aż miło.

jak rozrząd przestawiony to będzie wywalony kąt początku wtrysku - będzie klekotał jak diabli. dosłownie jakby hydro klepało.

a tez jestem po remoncie góry silnika jakieś 10tys km temu. czyli 4 miechy temu.hydro INA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zobaczę bo u mnie też INA reszta góry silnika sprawdzona więc może faktycznie rozrząd. Dzieki

[br]Dopisany: 08 Marzec 2011, 08:57_________________________________________________To jednak nie rozrząd, mechanik mówi, że to pierwsza rzecz którą sprawdzał, więc dalej jestem w czarnej d.... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zobaczę bo u mnie też INA reszta góry silnika sprawdzona więc może faktycznie rozrząd. Dzieki

[br]Dopisany: 08 Marzec 2011, 08:57_________________________________________________To jednak nie rozrząd, mechanik mówi, że to pierwsza rzecz którą sprawdzał, więc dalej jestem w czarnej d.... ;(

podziekuj mu i jedz do innego mechasa.

mozliwe ze nie chce wziazsc na siebie swojego bledu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zobaczę bo u mnie też INA reszta góry silnika sprawdzona więc może faktycznie rozrząd. Dzieki

[br]Dopisany: 08 Marzec 2011, 08:57_________________________________________________To jednak nie rozrząd, mechanik mówi, że to pierwsza rzecz którą sprawdzał, więc dalej jestem w czarnej d.... ;(

Rozrząd może dobrze poskładał ale czy ustawił kąt wtrysku :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do winy to nie ma wyjścia, bo jak się coś posypie to on za odpowie, zresztą sam tak powiedział. Co do kąta wtrysku to wiem, że ustawiał, ale z jakim efektem ciężko powiedzieć. Będę się z nim pewnie widział jeszcze w tym tygodniu więc zobaczymy. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...