Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Diagnoza odgłosu przy silniku


gralosky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedługiego czasu przy silniku pojawił się dziwny odgłos. Coś w rodzaju turbosprężarki tyle że 'cięższy', odgłos wychodzi z okolic paska wieloklinowego, napinacza, alternatora (ogólnie frontu silnika). Odgłos jest w miarę cichy na wolnych obrotach (ale słychać go), natomiast na wysokich jest bardzo głośny. Po diagnozy kilku mechaników zgłupiałem, a nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto. Jeden powiedział że to pompa wspomagania (a po maksymalnym skręceniu kół w prawo lub w lewo nawet jej nie słychać), inny że to może być wina rolki napinacza (ściągnąłem pasek wieloklinowy i sprawdziłem rolki - są w porządku, nie huczą). Bardzo proszę o wszelkie spostrzeżenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygal pewnie nic , bo autor nie napisał że są jakeś błędy i nie wiem czy coś będzie jak podepnie kompa . Wygląda na usterkę manualną . Maraas dobrze napisał :good: nagraj i wrzuć jakiś filmik zobaczymy co to za dziwny odgłos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że to: pompa wspomagania, pasek wieloklinowy jest popękany i się ślizga (ma pół roku i nie jest popękany), łożyska w rolkach od napinacza/alternatora. A mi co do głowy przychodzi to właśnie sam alternator. Chociaż nie wiem czy on może być tak głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, dźwięk nie jest jednak tak "basowy". Przy odpuszczaniu gazu słychać właśnie takie buczenie :confused4: na wolnych obrotach wydaje sie jak by to był alternator, ponieważ słychać odgłosy w jego okolicy, coś jak by pod paskiem był piasek. No ale do głowy przyszła mi też pompa wspomagania. Bo przy pełnym skręcie słychać ją. Na początku byłem przerażony, bo dźwięk przypominał prace skrzyni biegów bez oleju :( sprawdziłem olej i jest ok. Wiec Podejrzewam że to alternator albo pompa wpomagania. Pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...