Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duża zwłoka z rejestracją motocykla. Jakie konsekwencje?


kamilmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją...

Znajomy ma motocykl, który kupił przeszło rok temu. Posiada komplet dokumentów (nieaktualny przegląd oraz OC) i umowę kupna sprzedaży. Czy jest mozliwosc rejestracji tego motocykla po tak dlugim okresie czasu? Jakie są ewentualne konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat u skarbówce, jeżeli nie był opłacony podatek.[br]Dopisany: 07 Marzec 2011, 22:29_________________________________________________i odsetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skarbowym dostanie kare za nieopłacenie podatku bo miał na to 2 tygodnie od daty kupna. nech przewali date na umowie i tyle i tak w skarbuwce umowa tylko do wglądu jest :cool1:[br]Dopisany: 07 Marzec 2011, 22:31_________________________________________________sorki ó

\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy piszą, napisał bym sobie nowa umowę tak żeby daty się zgadzały :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skarbowym dostanie kare za nieopłacenie podatku bo miał na to 2 tygodnie od daty kupna. nech przewali date na umowie i tyle i tak w skarbuwce umowa tylko do wglądu jest :cool1:[br]Dopisany: 07 Marzec 2011, 22:31_________________________________________________sorki ó

\

w skarbówce będa odsetki ale to bardzo niewielkie za żadne skarby nie ZMIENIAJ NIC NA UMOWIE za fałszowanie dokumentów , podrabianie podpisów itp. są srogie kary .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nie przerejestrowanie pojazdu nie grożą żadne sankcje. Tylko skarbówka, ale powinni już dawno się zgłosić do niego po kasę z odsetkami. Miałem identyczną sytuacje byli już po 2 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skarbowym dostanie kare za nieopłacenie podatku bo miał na to 2 tygodnie od daty kupna. nech przewali date na umowie i tyle i tak w skarbuwce umowa tylko do wglądu jest :cool1:[br]Dopisany: 07 Marzec 2011, 22:31_________________________________________________sorki ó

\

w skarbówce będa odsetki ale to bardzo niewielkie za żadne skarby nie ZMIENIAJ NIC NA UMOWIE za fałszowanie dokumentów , podrabianie podpisów itp. są srogie kary .

małe kary? kolega chyba nie wie jakie mają stawki kar w skarbowym w lutym za dwa dni zwłoki 80zł[br]Dopisany: 08 Marzec 2011, 21:52_________________________________________________umowa w skarbowym jest tylko do wglądu nawet jej nie kserujesz. ja proponuję tak: najpierw urząd miejski i zarejestruj (teraz do rejestracji nie musi byc najpierw skarbowy zrobiony mozna najpierw tablice załatwić) data na umowie oczywiście niezmieniona (prawdziwa) jak załatwisz tablice to wtedy robisz retusz daty na umowie i do skarbowego i po sprawie. A oni nigdy nie robią weryfikacji z urzędem miejskim. ale jak chcesz to zadzwoń jakie mają kary to się dowiesz ile to kosztuje. No niestety taki kraj wszystko przeciwko człowiekowi tylko kary opłaty, więc trzeba pokombinowac żeby było dobrze, ale to właśnie takie sytuacje nas do tego zmuszają. niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mam ta sama sytuacje ze swoim moto, tyle ze mam przeglad wazny i OC tez oplacone. Moto kupione w czerwcu zeszlego roku :polew:

ale do tej pory skarbowka sie do mnie nie zglosila, musze "przerobic" umowe i w koncu do nich pojsc :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pojazd był kupiony za granica to piszesz oświadczenie że wjechałeś na teren RP dopiero tydzień temu albo coś koło tego

wg. przepisów masz 2 tygodnie od momentu wjazdu do RP i nie są fizycznie w stanie udowodnić Ci kiedy wjechałeś tym pojazdem na teren RP bo nie ma granic

tyle wiem od tłumacza dokumentów dosyć dobrze zorientowanego w temacie sprowadzania pojazdów :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...