Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Dwumas, poduszki ??


mariuszsal

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Na początku przepraszam jeśli po raz setny z tym samym/podobnym problemem.

Przebieg 220 tyś

Objawy:

Na rozgrzanym silniku po dłuższej jeździe podczas ruszania z pierwszego biegu zatelepie silnikiem/budą ... problem ten nie występuje przy zimnym.

Nie trzęsie wogóle na biegu jałowym/podczas jazdy/czy przyspieszania.

Znalazłem jakąś poradę jak poznać czy to dwumas. Położyć nogę delikatnie na sprzęgle i jak czuć bicie to do wymiany - u mnie coś jakby tam drgało (ale jest to tak subiektywne odczucie, że nie mam pewności)

Byłem u 3 mechaników i takie padały diagnozy:

1) Dwumas

2) Poduszki (tylko co miałby do tego ciepły silnik :/)

3) Sprzęgło

Ogólnie już się nastawiłem psychicznie do wymiany koła :confused4: ale zanim wydam taką kasę wolę się upewnić.

Czy wymieniać razem ze sprzęgłem ? A może tylko sprzęgło ?

Czy jest jakiś sposób na diagnozę poza rozbieraniem auta ?

I gdzie w Lublinie lub okolicach jest ktoś kumaty w tych sprawach ? Tylko nie Auto-Perfekt na Choinach/Związkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego mam podobny problem..i również nie chce władować nie potrzebnej kasy. Wyciągnąłem ostatnio poduszkę silnika tą z tym zaworkiem..niestety przy demontażu wbiłem szpilkę dolną poduszki i w momencie jej wciskania (szpilki) z poduszki wyciekał olej przez ten mały otwór..nie wyglądała na popękaną ale kumpel zerkając od spodu do wewnątrz stwierdził że w środku popękana i puściła olej..nie jestem pewny ale kolor oleju to ciemny bordowy..oleju troszkę wyciekło zamontowałem z powrotem i objawy wciąż te same..czyli takie podskakiwanie silnika przy ruszaniu na rozgrzanym :( jeżdżę już tak około 40tys km heh Zbliża się sprzedaż auta..kupcy będą się czepiać :/

Może któryś z chłopaków z Krakowa mający już takie problemy w przeszłości z poduszkami,dwumasami i sprzęgłami miałby chwile czasu żeby się gdzieś spotkać na mieście w Krk w celu jazdy testowej aby stwierdzić i co chodzi mojej adi? :) a jak nie to jakieś konkretne podpowiedzi co zrobić żeby się upewnić co ją gryzie..dodam może co zrobiłem:

- noga lekko na sprzęgle i nie czuć żadnych stuków

- jazda na 5 biegu obrotów 1600 i nagle pedał w podłogę - nic szczególnego..normalne przyspieszanie

- bieg jałowy - lekkie wibracje kier,drążka zmiany biegów ale to chyba normalne w TDI :)

- w czasie jazdy na drążku zmiany biegów wibracje są odczuwalne

- gaszenie - zatelepie budą ale bez jakichś dziwnych dźwięków - porównałem z 2.0 tdi i faktycznie u mnie bardziej zatrzęsie

- odpalanie to prawie że tak samo jak w 2.0 tdi

- w czasie jazdy i nagłe wciskanie pedału gazu i puszczanie - drążek zmiany biegów odchyla się jakieś 2-3 mm

- w miarę płynnie ruszy jeśli dodam prawie że nic gazu i sprzęgło powolutku..ruszanie na pól sprzęgle (no ale tak nie można bo by mnie zatrąbili :D)

- ruszanie po uprzednio dodaniu więcej gazu i puszczeniu szybciej sprzęgła odbywa się w miarę ok lecz takie lekkie szarpanie i tak odczuwalne

- wczoraj nawet skusiłem się na przypalenie sprzęgła bo wyczytałem ze w momencie nagrzania sie sprzęgła odkształca sie tarcza..ale nie pomogło

- przy oględzinach poduszek wszystkie wyglądają na ok..tylko ta od przodu silnika jakaś taka miękka się wydawała

Normalnie dramat :/

dwumas,poduszki silnika,sprzęgło??????? o to jest zagadka heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety dzisiaj byłem w kolejnym serwisie i bardziej obstawiają sprzęgło, bo brak typowych objawów uszkodzonego koła dwumasowego. Chyba trzeba się z tym oswoić i domęczyć do końca.

Często bywam w Krakowie (najbliższy wypad za ok 2 tygodnie) więc odezwę się przed wyjazdem - to może gdzieś na parkingu sprawdzimy czy to te same objawy (jak jeszcze nie opchniesz).

Zastosowałem tą samą operacje co ty czyli trochę przypaliłem sprzęgło :kox: i jakby pomogło - zobaczymy na ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod temat. Problem z szarpaniem przerabiam i ja. Jednak u mnie dzieje się troszeczkę inaczej niż opisują to koledzy. Szarpie tylko przy ruszaniu bez gazu i tylko i wyłącznie na zimnym silniku, wskazówka przekroczy 80stopni i tego już nie ma. Raz na jakiś czas wcale nie szarpie, a na drugi dzień jeszcze bardziej. Na wolnych obrotach nic nie drga, przyspieszanie z wolnych obrotów na wysokim biegu też żadnych problemów nic nie drga ani nie stuka. Jakieś propozycje co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy macie juz jakies informacje z tym kolem, bo u mnie objawy podobne i chcial bym wiedziec co to dokladnie jest.

Witaj, ja na razie to zostawiłem.

Przypaliłem sprzęgło pewnego dnia wg porad na forum i problem się rozwiązał. Na razie szarpanie ustało, więc nie ruszam tego.

Stawiam, że to tylko sprzęgło nam pada - bo u siebie nie zaobserwowałem żadnego z objawu wykończonego koła dwumasowego. Koszt wymiany tego ustrojstwa jest za duży na eksperymenty. Czekam aż zacznie się bardziej rozlatywać i wtedy wymienię komplet.

Tak czy siak pomału co miesiąc można już pakować kasę do świnki skarbonki z napisem "dwumas" :) bo na pewno się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie przy ruszaniu z jedynki szarpie na zimnym, na ciepłym wcześniej nie szarpało ale teraz niekiedy też szarpnie. Co ciekawe na wstecznym nie szarpie ani na zimnym ani na ciepłym. Teraz też zaczęło stukać przy gaszeniu silnika i czuć wibracje na sprzęgle. Korekcje pompek -0.5 na 1 cylindrze, ok. 0 na 2 i 3, 0.4 na 4, BIPy ok. 0.

Widzę, że objawy z czasem się nasilają, więc chyba dwumas i sprzęgło do wymiany.

Jak czytam to chyba macie te same problemy, u mnie też na początku szarpało tylko na zimnym i to raz na kilka dni, ale teraz objawy się nasiliły, teraz na zimnym zawsze szarpnie nawet jak próbuję ruszać do przodu bardzo delikatnie.

Czy taki zestaw będzie ok?

http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-audi-a4-a6-2-0-tdi-i1499041011.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich z tym problemem ja mialem taki sam problem i go rozwiazalem rok temu zaczelo mi budo telepac przy ruszaniu ale nie zawsze pojechalem do mechanika powiedzial ze sprzeglo ale to nic pojechalem do drugiego powiedzial ze poduchy wiec tak jak to sprawdzic potrzebne jest 2 osoby jedziesz na kanal jedna w kanale a druga jedna noga na chamulec a druga noge probojesz ruszyc aby niesgasl . mozecie tez samemu sprawdzic jadac na gorke i podczas ruszania bardzo powoli ruszajac to bedzie telepalo samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem/Mam identyczny problem jak zalozyciel watku i wszyscy ponizej - czyli przede wszystkim ruszanie na jedynce na rozgrzanym silniku i telepanie budą ale... dzisiaj wymienilem olej z pieprz.... longlife ELF (12tys wczesniej niz powinienem) i zalalem Motulka. W efekt sam nie moglem uwierzyc - telepanie calkowicie zniknelo lub znacznie zmalalo. Nie wiem czy nagle zaczalem inaczej ruszac ale zwyczajnie jest o niebo lepiej. Od jakiegos czasu nastawialem sie wymiane kola i sprzegla bo juz mialem objawy telepania w mojej wczesniejszej B5 ale poki co sie wstrzymuje. W mojej b5 dwumas rozsypal sie na trasie nie mialem 2 biegow w tym 1 i wstecznego ale przejechal tak 300 km. Koledzy Niunie maja grymasy i po przeczyaniu tych wszystkich postow i wlasnych doswiadczeniach dochodze do jednego slusznego wniosku - jezdzic poki sie nie rozsypie wtedy bedzie wiadomo co wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...