Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz glosnikow przod- pytania jeszcze nie poruszane


eset38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupilem niedawno b5, i praktycznie od poczatku brzeczal mi lewy przod.Planuje kupic juz jakies w miare porzadne glosniki i zamontowac je na dystansach jak to wszyscy stad doradzaja.Mysle o wtlumieniu.Problem w tym,ze jesli chodzi o elektryke to jestem laik.

Czy moze mi ktos powiedziec ...

1. ile srednio kosztuje montaz glosnikow przod??.

2. czy powinni liczyc sobie wiecej za montaz ich na dystansach,jesli tak to ile drozej??

3. ile kosztuje samo wytlumienie

Zalozylem temat poniewaz widze spore wahania cen,co rowniez moze swiadczyc o jakosci wykonania.W moim lokalnym audiokarszopie chca za montaz z dystansami i wygluszeniam 800zl,a natomiast w media markcie 240zl,ale ten market ma swoja "slawe" wiec tez nie zaklaskalem tak od razu z radosci uszami i nie zostawilem tam mojej pieknej.

Dzieki z gory za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w media to mogą Ci głośniki podpiąć jak nie umiesz. chociaż trudne to nie jest. wystarczy dwie wtyczki z jednego odpiąć i tak samo włożyć do nowych. rozebranie drzwi było już omówione. dystanse Ci są potrzebne bo musisz zmienić rozstaw srub z 3 na 4 ;) i tyle. a wygłuszenie we wrocku to nie wiem gdzie ale ja robie w kato za czteropak + materiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki,rozumiem ze za wytlumienie nie powinienem sobie dawac wciskac duzych sum.Moze przynajmniej spróbuje samemu,ale szczerze jak ogladalem juz poruszany temat montazu na zdjeciach to i tak nie bylbym jakos przekonany dac to robic sobie. Jesli ktos jednak montowal przednie z dystansami gdzies za jakies cennikowe sumy,to prosilbym o rade.Super jesli z opolskiego lub dolnoslaskiego,ale nawet ceny z innych wojewodztw beda mile widziane,bo jesli bedzie to na tyle okazyjnie w porownaniu do tutejszych to i tam pojade.

A jak wyglada sprawa bocznych poduszek przy demontazu?? Mam pierwszy raz boczne,wiec nawet nie wiem skad wyskakuja(przednie juz wiem,pewien pijany kierowca mi w tym pomógł :???: )Nie wiem czy czegos nie narusze,a jak juz je mam to glupio by bylo gdyby przy moim szczesciu sie nie otworzyly przy ich okazji :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczne sa w siedzeniach wiec nie ma problemu, a co do montazu to zapytaj sie ludzi z wrocka o Olejnika z CCA,nie wiem jakie ma ceny ale moze cos w miare ci powiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt samego panela pod glosnik 16 cm to okolo 300-400 zl w Extremecaraudio wrocław... wiec montaz powinien byc tańszy, mowimy o samymch panelach bez wygluszenia.. Na twoim miejscu sam wygluszylbym drzwi, filozofii nie ma, przynajmniej bedziesz mial pewnosc ze jest zrobione dobrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem niedawno b5, i praktycznie od poczatku brzeczal mi lewy przod.Planuje kupic juz jakies w miare porzadne glosniki i zamontowac je na dystansach jak to wszyscy stad doradzaja.Mysle o wtlumieniu.Problem w tym,ze jesli chodzi o elektryke to jestem laik.

Czy moze mi ktos powiedziec ...

1. ile srednio kosztuje montaz glosnikow przod??.

2. czy powinni liczyc sobie wiecej za montaz ich na dystansach,jesli tak to ile drozej??

3. ile kosztuje samo wytlumienie

Zalozylem temat poniewaz widze spore wahania cen,co rowniez moze swiadczyc o jakosci wykonania.W moim lokalnym audiokarszopie chca za montaz z dystansami i wygluszeniam 800zl,a natomiast w media markcie 240zl,ale ten market ma swoja "slawe" wiec tez nie zaklaskalem tak od razu z radosci uszami i nie zostawilem tam mojej pieknej.

Dzieki z gory za rady

Gratuluje wyboru autka - to popierwsze.

Pożądne głośniki z przodu to 16,5cm bo fabryczne 13 wystaczą może dla emerytów. Zatem najrozsądniejszy zakup to panel przejściowy na 16-ki i odseparowany zestaw głośnikowy (ze zwrotnicą). Koszty: panel 360-390zł (przyjrzyj sie ofercie Phonocara), głośniki - wg. zasobności portfela - rozsądnie 350-550zł, wygłuszenie - cena mocno zależna od materiału (w zakładzie ok. 250zl od drzwi)

Co do dystansów dla 13-ek to kosztują one parę złoty i są niezbędne w zależności od mocowania głośnika (oryginalne sa na 3 wkręty ale nie sa rozlożone co 120st. tylko jakoś inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...