Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Błąd świateł po naprawie...


luklago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem a4 '02 , 2,5tdi. po wymianie pasków klimy, alternatora i rolek w tym napinacza i złożeniu wszystkiego jest ok, ale pojawił mi się komunikat że jest coś nie tak ze światłami. dodam że przed naprawą wszystko było ok. teraz jak jadę to wyświetla mi się cały czas znaczek świateł na żółto. co to może być - żarówki nie są popalone - jest tak jak było wcześniej. dodam że przed naprawą ( z tydzień) wymieniłem jedną postojówkę. oryginalnie jest 6w a założyłem 4w, ale nie zgłaszało to żadnego błędu wcześniej. proszę o pomoc! pozdrawiam!

i jeszcze jedno. zastanawiam się dlaczego komputer nie wyświetla mi spalania-może nie wiem jak to włączyć. czy nie ma tej funkcji? cały czas za to pokazuje mi ile mam jeszcze do przejechania km do opróżnienia zbiornika paliwa. jak to jest z tymi opcjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wszystkie zarowki razem z przeciwmgielnymi moze ktoras rzeczywiscie jest spalaona :wink4: Na temat FISU co i jak poczytaj tutaj w tych tematach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23501.1020

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=24989.690

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jetem zielony w tych sprawach: "wklej fotę ,manetki to będziemy wiedziec jaki masz fis" chyba nie mam żadnej manetki, tylko przycisk check przy zegarach oraz "gałka" menu przy hamulcu ręcznym. co do tych żarówek to jak jeździłem na spalonej jednej postojówce to nic mi nie świeciło, dopiero po tej naprawie (ściąganiu zderzaka i świateł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jetem zielony w tych sprawach: "wklej fotę ,manetki to będziemy wiedziec jaki masz fis" chyba nie mam żadnej manetki, tylko przycisk check przy zegarach oraz "gałka" menu przy hamulcu ręcznym. co do tych żarówek to jak jeździłem na spalonej jednej postojówce to nic mi nie świeciło, dopiero po tej naprawie (ściąganiu zderzaka i świateł).

Masz xenony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam xenony. I dodam jeszcze (sprecyzuje) że to co mi się wyświetla to znaczek świateł mijania z dwoma strzałkami - na górze i na dole. Kolor wyświetlania: żółty.

wydaje mi sie ze masz bixa jak masz postojowki 6W a ty nie wiem czemu zakladasz 4 W :mysli: daj fotki najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam xenony. I dodam jeszcze (sprecyzuje) że to co mi się wyświetla to znaczek świateł mijania z dwoma strzałkami - na górze i na dole. Kolor wyświetlania: żółty.

To blad poziomowania xenonow. Podlacz vag'a i wykasuj bledy. Moze ktos wlaczyl swiatla przy zdjetych lampach i zapisal sie blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to "bix" a założyłem 4 waty zamiast 6W bo po prostu przejechałem kilka sklepów, stacji paliw i nigdzie nie było 6w - poradzono mi żebym założył 4W. Dzisiaj podłącze pod vag-a.

A czy ktoś wie czy jest dojście do żarówek podświetlających rejestrację w tylnej klapie od środka - bo nie ma szans na odkręcenie śrubek zewnętrznych w lampkach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie czy jest dojście do żarówek podświetlających rejestrację w tylnej klapie od środka - bo nie ma szans na odkręcenie śrubek zewnętrznych w lampkach :/

Nie ma podejscia, ale mozna wyciagnac lampke i potem kombinowac z wymiana zarowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od początku, czyli od kupna auta problem z tym samopoziomowaniem. na fisie wyskakuje bład i na vagu bład ze nie wyregulowane swiatła. gdy chce go skasowac lampy ida w góre az slychac jakies zebatki w lampie i bład pozostaje. adaptacji nie moge zrobic bo nie mam takiej mozliwosci pewnie przez ten bład, co mozna z tym zrobic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli taka kontrolka

http://images49.fotosik.pl/244/bdb3e1e260d19b75med.jpg

to poziomowanie xenon i vagiem to naprawisz

trzeba zrobić adaptacje, żeby to sie udało auto ma stać na równym i nie może być różnicy miedzy przodem a tyłem jak dobrze pamiętam o więcej niż 0,2 v, można to sprawdzi vagiem

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba sie udało tylko trzeba go spoziomowac bo inaczej to lipa. znacie kogos kto regeneruje odbysniki soczewki xenon ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy mam podobny problem w b7 cabrio właśnie z samopoziomowaniem.

Da rade to jakoś wyłączyć? na przełączniku świateł nie mam regulacji wysokości świateł.

Czy wystarczy tylko adaptacja świateł?

pozdrawiam

//edit:

wypięcie 10 bezpiecznika pomogło, ale nie do końca takie rozwiązanie mnie zadowala

Edytowane przez Kwapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...