Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy turbina jest dobrze złożona ?


samekgsx550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie jakiś czas temu dałem swoją zapasową turbinkę VNT mechanikowi do czyszczenia. Były zapieczone kierownice. Po czyszczeniu turbo chodzi dobrze. Poza jednym mankamentem. A mianowicie gwiżdże :gwizdanie: już na wolnych obrotach jak odrzutowiec :shocked: (niestety nie miałem możliwości podczepić VAG'a).

Mechanik znajomy powiedział że nie jest pewien czy dobrze założył pierścień, który mu wypadł i nie pamięta jak był założony. W związku z tym że miałem drugą turbinę AWX postanowiłem sobie dać na luz.

Ale dzisiaj zadecydowałem ją rozebrać i zrobić foto.

Po rozebraniu moim oczom ukazał się oto taki widok

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1fdb992ec3d7979e.html

I teraz moje pytanie, czy ten pierścień nie powinien być założony odwrotnie ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7332c26a78e48967.html

Na 1 zdjęciu kierownice mają większy zakres pracy

Na 2 zdjęciu kierownice mają trochę mniejszy zakres pracy, tzn mniej otwiera.

Chyba że przyczyna leży gdzie indziej.

Pozdrawiam

[mod]Gdzie jest prefix!!!! - poprawiłem (kolejne wylądują w koszu)[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s114.photobucket.com/albums/n267/G_tdi/vw/turbosprezarka/ Na tych zdjęciach jest odwrotnie ,ale nie wiem jak powinno byc prawidłowo.

Czyściłem tydzien temu, ale nie porobiłem zdjęc.

Rzeczywiscie jest dobrze złożona :hi: (zdjęcia podmieniliście :wallbash: czy jetem w Truman Show :kox: ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.technologie-entwicklung.de/Gasturbinen/VNT15-Turbo/vnt15-turbo.html

[br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 15:52_________________________________________________Według tego zdjęcia masz odwrotnie założony [br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 15:54_________________________________________________Sam parę dni temu czyściłem u siebie i mimo że poznaczyłem wszystko to dodatkowo korzystałem z opisu na forum i tego zdjęcia co wkleiłem link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc :good:

Czyli wychodzi na to że pierścień odwrotnie złożony.Jeszcze dręczy mnie jedna sprawa. A mianowicie na turbinie nie widziałem żadnych śladów żeby mechanik zaznaczał przed rozebraniem :mysli: A przed rozkręceniem korpusu zaznaczamy sobie punkty na części powietrznej i spalinowej aby źle nie skręcić. [br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 16:03_________________________________________________Koledzy a czym smarowaliście kierownice u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu masz dobrze..mały otworek na pierścieniu po lewej stronie

07-VTG-Ring_sauber.jpgg17.jpg

nie wiem jak koledzy patrzą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Turbo było dobrze złożone. Więc co jest powodem tak głośnego gwizdania, już od wolnych obrotów ?

Dodam że przed czyszczeniem turbo gwizdało jak każde inne, zdecydowanie o wiele ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że teraz chodzi jak powinno :) Albo usunięty masz katalizator :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem katalizator mam usunięty, ale na obecnej turbinie AWX nie gwizda jak oszalała.[br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 18:54_________________________________________________A tak poza tematem. Jak myślicie, czy zaślepiony zawór EGR nie ma wpływu na szybsze (zapiecznie) się kierownic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma, bo cały syf wywalany jest do wydechu a nie spowrotem w dolot. Ale wystarczy ciężka noga :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...