[ALL B6] Gdzie i jak elegancko podpiąć cb?

Założyłem cb i chciałbym podpiąć to jakoś elegancko, nie przez zapalniczkę. Radio jest pod kierownicą, więc blisko do kostek i bezpieczników. Zdjąłem dziś obudowę pod kierownicą z ambitnym zamiarem podłączenia, ale niestety - plątanina kabli nie chciała powiedzieć gdzie co i jak. Gdzie tam w miarę prosto można się podłączyć? Wskazany dokładny opis, najlepiej ze zdjęciami - nie znam się, nie mam wprawy i jestem w tym zielony :rolleyes:

ja mam zamontowane pod podłokietnikiem i jest :kox::cool1: poszukaj na forum bo już było o tym troche :gwizdanie:

Pod kierownicą jest przekaźnik, który się załącza po przekręceniu stacyjki. Jak odkręcisz osłonę to będzie słychać jak cyka przy przekręcaniu stacyjki. Do niego możesz podpiąć + radia. Masz od razu załączanie radia ze stacyjki.

O, takie rozwiązanie będzie najlepsze! Jeżdżę z radiem tydzień i już 2 razy zostawiłem włączone :wallbash:

Spróbuję namierzyć ten przekaźnik. Do podłączenia będę potrzebował jakieś konektorki, złączki? Jest tam też gdzieś miejsce na - radia?

mozesz i tak zamocowac :wink4: poczytaj tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94272.15

Nienienie, radio jest zamocowane, to nie problem. Chodzi mi o podpięcie zasilania do radia. Jak to zrobić najprościej, bo specjalnie nie znam się na elektryce samochodowej.

To lepiej podjedz do jakiegos elektryka i niech ci podlaczy :)

plus do plusa minus do minusa, a wszystko zależy od ciebie czy chcesz mieć zasilanie po stacyjce czy cały czas a może chcesz poprostu wtyk do zapalniczki. :wink4:

A może kolega sie jeszcze wypowie jakie ma radyjko. Bo po stacyjce to za kazdym razem jak zgasi samochód musiał bedzie na nowo ustawiać jeśli radio nie zapamiętuje ustawień po odłączeniu zasilania.

Mnie np w moim to strasznie wpienia i mysle o podłaczeniu pod stałe +12V i wyłaczac tylko na radiu.

jeśli chodzi o mnie to jest to OMEGA

co mogę Ci powiedzieć o tym radiu :mysli: jest zajefajne za małą kasę można je wyregulować dowolnie pod siebie do tego antena ml145 i jes na prawdę przyzwoicie. co do tracenia ustawień radio pamięta kanał 19 reszta ustawiań na twardo więc nic nie gubi

poglądowa aukcja

No nie zapamiętuje, ale ma szybką 19 - włączam + myk guziczek i po sprawie. Wolę jednak po stacyjce, bo prędzej czy później zapomnę wyłączyć.

No chyba że tak więc w Twoim wypadku faktycznie bym polecał podłaczenie przez stracyjkę. Ja niestety mam tylko szybka 9 :disgust: No ale moje radio nie jest tematem dyskusji :wink4:

Powodzenia w walce z podłaczeniem :notworthy:

no to pewnie masz w szynie plus po stacyjce na nogami kierowcy minus do masy jakiś bezpiecznik dołożyć i hula :wink4:

A możesz palcem pokazać które to ta szyna? :rolleyes:

aqFhA.jpg

zdjęcie kolegi tasman120 z tego forum

w b6 nie pomogę chyba, że masz chęć podjechać na ursynów to ci pomogę, a jak nie to miernik w rękę i ustal gdzie masz 12v po stacyjce.