Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jak sprawdzić czujnik temperatury cieczy?


Bebzo28

Rekomendowane odpowiedzi

czy na pinie 1,2 ma byc ta sama rezystencja co na pinie 3,4 sprawdzając miernikiem . Na pinie 1,2 pokazuja mi rezystencje w omach 1.35 a na pinie 3,4 pokazuje 3,35. Na zegarach pokazuje mi 70 stopni a na klimatroniku pokazuje 90 stopni temperature wody. Tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomiaru dokonujemy na pinach 1;3 i 2;4. Np.:1;3 temperatura 30*C rezystencja 1500--2000 omów.

2;4 temperatura 80*C rezystencja 275--375 omów.

Pozdrawiam

Ps. poszukaj sobie w necie książki "Sam naprawiam samochód" AUDI A4 i A4 AVANT.Tam znajdziesz więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki sprawdzę to.

Kiedyś miałem golfa 3 i tez miałem problem z odpalaniem czasami i po wymianie czujnika temperatury problem znikną. Na podłączeniu do kompa nie pokazywało żadnego błędu, a i tak wymieniłem ten czujnik.

I myślałem ze może to samo w audi mi się zaczyna robić .

Dzisiaj rano odpaliłem auto i bardzo ładnie odpalił bez dotykania pedału gazu. I tak było zawsze.

Sprawdzę ten czujnik jeśli problem powróci.

Dzięki pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja dzisiaj mierzyłem rezystencje na czujniku cieczy bo mi wskazówka cały czas wskazuje 120 stopni i moje wyniki to na zimnym silniku na pinach 1 i 3-7000 omów a na pinach 3 i 4-6000 omów ,czy to dobre wskazania czy czujnik do wymiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...