Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Słychać wiatr przy 100km/h


adi311287

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem. Gdy jadę z prędkością ponad 100km/h to słychać wiatr w drzwiach od kierowcy. dodam że auto było puknięte od strony drzwi (takie kupiłem) bo widać wgniecenie w drzwiach więc to pewnie przez to... Wiem że był temat o tym już ale w moim przypadku to są uderzone lekko drzwi.

Pytanie co mogę zrobić żeby nie było słychać tego szumu? Czy wymienić zawiasy a może całe drzwi? Uszczelka wygląda na dobrą. Jak uważacie?

Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pozostaje sie do tego tylko przyzwyczaic- wszystkie to maja- ale jedna mniej a inna wiecej. Mozesz co najwyzej wyregulowac ramke i posprawdzac czy sa wszystkie wygluszenia w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pozostaje sie do tego tylko przyzwyczaic- wszystkie to maja- ale jedna mniej a inna wiecej. Mozesz co najwyzej wyregulowac ramke i posprawdzac czy sa wszystkie wygluszenia w drzwiach.

ok tylko dlaczego tylko w lewych drzwiach wieje a w prawych nic...?[br]Dopisany: 16 Marzec 2011, 21:11_________________________________________________

a to nie od szyby ? na pewno od drzwi ?

raczej od drzwi bo podczas jazdy pchnalem ramke i jeszcze glosniej wiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi piankami wygluszajacymi w lusterkach? Masz wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami brakuje tylko ta co jest pod tym plastikowym dekielkiem, ale sa jeszcze tam jakies nizej , no i pomiedzy lusterkiem a ramka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno ciezko zgadywac co to za szum u ciebie jest, ale mozna typowac na to co czesciej sie zdarza przy uzywanych autach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź czy wszystkie szyby są domknięte, tylne czasem lubią delikatnie opadać.

2. Sprwadz z zewnątrz przy zamkniętycz drzwiach, czy uszczelka równo przylega do nadwozia.

3. Sprawdź jak są ustawione drzwi względem nadwozia, czy odstają, czy obwisły.

4. Sprawdź luz na zawiasach, otwórz troszkę drzwi i spróbuj nimi poruszać góra dół, czy czuć luz na dolnym zaiwasie.

Jeśli coś jest nie halo z ustawieniem drzwi, to pozostaje regulacja ramki i regulacja na klinie między ramką a poszyciem drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź czy wszystkie szyby są domknięte, tylne czasem lubią delikatnie opadać.

2. Sprwadz z zewnątrz przy zamkniętycz drzwiach, czy uszczelka równo przylega do nadwozia.

3. Sprawdź jak są ustawione drzwi względem nadwozia, czy odstają, czy obwisły.

4. Sprawdź luz na zawiasach, otwórz troszkę drzwi i spróbuj nimi poruszać góra dół, czy czuć luz na dolnym zaiwasie.

Jeśli coś jest nie halo z ustawieniem drzwi, to pozostaje regulacja ramki i regulacja na klinie między ramką a poszyciem drzwi

musialbym zobacvzyc choć wydaje mi sie że raczej nic takiego tam nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny objaw tylko w prawych drzwiach. Regulacja ramki troche pomogla. Kiedys popatrzyłem się z tyłu auta na prawą strone i zauwazylem ze ramka przy słupku odstaje. Strzał w drzwi, krzywa ramka. Przyuważ dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc sprawdziłem drzwi i lekko na dolnym zawiasie jest luz i troszke chodzą góra-dół... czy to bedzie wina właśnie tego?

Może, choć nie koniecznie.

Ja bym się skupił na regulacji ramki, powoli na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc sprawdziłem drzwi i lekko na dolnym zawiasie jest luz i troszke chodzą góra-dół... czy to bedzie wina właśnie tego?

Może, choć nie koniecznie.

Ja bym się skupił na regulacji ramki, powoli na spokojnie.

a na czym polega ta regulacja ramki? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[br]Dopisany: 18 Marzec 2011, 17:48_________________________________________________

a więc sprawdziłem drzwi i lekko na dolnym zawiasie jest luz i troszke chodzą góra-dół... czy to bedzie wina właśnie tego?

Może, choć nie koniecznie.

Ja bym się skupił na regulacji ramki, powoli na spokojnie.

a na czym polega ta regulacja ramki? ;p

Jak masz luz na zawiasach to jest on przyczyną szumu. Drzwi w audi są dość ciężkie i regulacja ramki to druciarstwo ponieważ luz będzie się i tak powiększał. Miałem identyczne problemy i po wymiana obu zawiasów zapanowała cisza dlatego nie słuchaj gadek, że "ten typ tak ma". Jeżeli się zdecydujesz na wymianę zawiasów to szukaj jakiegoś anglika tam lewa strona jest pasażera więc jest szansa, że nie będzie wytłuczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega wcześniej wspomniał, że luz na zawiasach jest niewielki, a poza tym drzwi były uderzone.

Także oczywiście może to być wina zawiasu jak i przestawionej ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...