Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czujnik temperatury zewnętrznej wariuje


boro80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu moje wskazania temperatury zewnętrznej zaczęły wariować na postoju. W czasie jazdy wszystko wydaje się być ok, ale po chwilii postoju wskazania zaczynają gwałtownie rosnąć.

Ostatnio np. przy temp. powietrza ok. 10 stopni, po rozgrzaniu silnika czujnik temp. zewn. wskazywał 35 stopni. Mam podejrzenie, że na wskazania ma wpływ temperatura silnika. Czujnik temp. zewn. umieszczony jest w przednim zderzaku i czy możliwe jest, że nagrzewa go pracujący wentylator chłodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

SDC10022.jpg

kolego a powiedz czy u mnie jest termometr bo nie wiem od czego jest ten dolny pasek

a gdzie ten czujnik jest bo może tak być że on jest walnięty i nic nie pokazuje :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu moje wskazania temperatury zewnętrznej zaczęły wariować na postoju. W czasie jazdy wszystko wydaje się być ok, ale po chwilii postoju wskazania zaczynają gwałtownie rosnąć.

Ostatnio np. przy temp. powietrza ok. 10 stopni, po rozgrzaniu silnika czujnik temp. zewn. wskazywał 35 stopni. Mam podejrzenie, że na wskazania ma wpływ temperatura silnika. Czujnik temp. zewn. umieszczony jest w przednim zderzaku i czy możliwe jest, że nagrzewa go pracujący wentylator chłodnicy?

Miałem kiedyś w nissanie tak, że latem nieraz pokazywał -33, więc na jakimś nissanforum znalazłem gdzie jest czujnik, był z przodu tuż za grillem, trzeba to było oczyścić z pyłu, syfu jaki tam wszedł i natychmiast zaczął wskazywać poprawnie. Z 2 razy tak robiłem w przeciągu kilku lat. Poszukaj na forum, bo może będzie jakaś analogia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

SDC10022.jpg

kolego a powiedz czy u mnie jest termometr bo nie wiem od czego jest ten dolny pasek

a gdzie ten czujnik jest bo może tak być że on jest walnięty i nic nie pokazuje :notworthy:

nie nie ma . zazwyczaj termometr jest w górnym a w dolnym przy automacie wskazuje bieg

u Ciebie w górnym biegi czyli na dole możesz sobie umieścić termometr ale wtedy musisz dołożyć czujnik jeśli nie masz , czujnik znajduje się przed chłodnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy w mojej b5 AHU 98r. montowali czujkę temp. zew. bo mam te dwa paski ale nic nie pokazują??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy w mojej b5 AHU 98r. montowali czujkę temp. zew. bo mam te dwa paski ale nic nie pokazują??

montowali montowali ale nie we wszystkich :hi: , bądź masz ale uszkodzony .. co szkodzi zobaczyć przed chłodnice czy jest czujnik , a jak jest to wyjąć licznik i zobaczyć czy jest i wskaźnik czy jak to nazwać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00779 - Shareware Version. To Decode all - Outside Air Temp Sensor (G17)- czujnik tem. zewnętrznej G17 mam taki bład po zczytaniu vagiem. Gdzie jest ten czujnik konkretnie, piszecie że jest pomiędzy zderzakiem a chłodnicą, ale jakoś nie widzę. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...