Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Piszcząca kierownica + osłona bezpieczników


zsakul85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów. :hi:

Po 2 dniach spędzonych na przeszukiwaniu forum, skapitulowałem , dlatego ten post.

Trapią mnie 2 problemy:

1) Piszczy kierownica podczas skręcania, dźwięk wydobywa się na wysokości przełączników kierunków i wycieraczek

nr1q.jpg

podejrzewam że niezbędne będzie rozebranie obudowy i zlokalizowanie gniazda ,,świerszcza" :evil:. Jeśli ktoś miał podobny problem bardzo prosiłbym o poradę ( jakich narzędzi użyć i czym cholerę wykurzyć [WD40 czy cuś ) może jakieś FOTOSTORY ??

2) Jak dostać się do przewodów skrzynki bezpieczników ?? Wiem że trzeba zdemontować tą osłonę :

imag0166r.jpg

na pewno są 2 śrubki 8-10 przy klapce bezpieczników ale co dalej może ktoś wykonywał podobny zabieg i jest w stanie pomóc jakimiś FOTKAMI bądź opisem.

Z góry dziękuję za pomoc. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piszczenia, to pewnie wystarczytylko silikon w sprayu. Psiknij pod kierownicę.

Żeby zdjąć tapicerkę pod kierownicą, musisz zdjąć osłone bezpieczników z boku deski, pod nią są 2 śrubki, kolejne dwie są na dole po lewej i prawej stronie kierownicy, zaznaczyłem na zielono

kkk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popsikałem najpierw WD40 a potem sprayem silikonowym i piszczenie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w ktore miejsce psikacie?

ja mialem ten sam problem, czasami przy skrecani piszczalo/skrzypialo,

do zlokalizowania podchodzilem kilka razy, n apoczatku odkrecalem schowek pod kierownica wszytskie plasticzki i psikalem gdzie sie dalo, niby ustepowalo al enie na dlugo,

a ostatnimi czasy, majac na wierzchu druga kolumne kierownicy wraz z drazkiem, okazalo sie ze skrzypi drazek w kolumnie,

wiec u siebie w aucie, odkrecilem poduszke, odkrecilem srobe od kierownicy , psikknelem w rurke/drazek, bialym smarem lepszy /nie wd40 bo jest za zadki i po dwoch dniach znowu bedzie skrzypiec/ i od tamtej pory cisza natretnego skrzypienia, a jelsi sie pojawia to , luzuje regulowanie kierownicy, poruszam gora dol przod tyl, i nic nie skrzypi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...