Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Mrugające światła


wzakrzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich i mam pytanie.

Ostatnio zauważyłem, że po odpaleniu mojej A4(gdy jest zimno), włączeniu świateł i dodaniu gazu następuje zmiana w świeceniu świateł to znaczy ze gdy prędkość obrotowa wzrasta jest małe tyknięcie( w okolicy bezpieczników) i światła świecą jakby jaśniej. Jest zuważalne gołym okiem. ustępuje to po rozgrzaniu silnika.Więc mam pytanie czy to jest normalne przy zimnym silniku? Czy siada mi jakiś regulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich i mam pytanie.

Ostatnio zauważyłem, że po odpaleniu mojej A4(gdy jest zimno), włączeniu świateł i dodaniu gazu następuje zmiana w świeceniu świateł to znaczy ze gdy prędkość obrotowa wzrasta jest małe tyknięcie( w okolicy bezpieczników) i światła świecą jakby jaśniej. Jest zuważalne gołym okiem. ustępuje to po rozgrzaniu silnika.Więc mam pytanie czy to jest normalne przy zimnym silniku? Czy siada mi jakiś regulator?

To tyknięcie pochodzi od przekaźnika sterującego świecami żarowymi. Świece nie służą jedynie do podgrzania komory silnika przy zapalaniu, ale działają także przez pewien okres po starcie silnika. Po uruchomieniu zimnego silnika ECU włącza świece, by zwiększyć efektywność spalania (zwłaszcza na biegu jałowym) i zmniejszyć stukot zimnego silnika. Świece wyłączają się po osiągnięciu przez silnik 2500 rpm. przez ten czas akumulator jest obciążony dodatkowym kilkunastoamperowym prądem - więc światła mają prawo słabiej świecić...

Oryginalny tekst z "1,9 ltr-TDI-Industrial Engine"

Afterglow phase

The glow phase follows the afterglow phase after starting the engine. This improves

combustion efficiency shortly after the engine is started, and dampens engine noise,

improves idling quality and reduces hydrocarbon emissions.

The afterglow phase always takes place irrespective of glow phase.

The afterglow phase is interrupted at an engine speed of 2,500 rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...